ZAKSA wygrywa na Podpromiu. Będzie piąty mecz. ZDJĘCIA

Fot. Paweł Bialic

PLUSLIGA. Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów przegrali w czwartym spotkaniu finałowym z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle 0-3 i w rywalizacji o tytuł mistrza Polski jest remis 2-2.

Kolejny pojedynek odbędzie się w następną sobotę w Kędzierzynie.

Siatkarze z Rzeszowa po wyraźnym zwycięstwie w trzecim spotkaniu w niedzielny wieczór nie wytrzymali presji.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Szczególne pretensje Andrzej Kowal będzie miał do swoich zawodników za drugiego seta. W nim rzeszowianie prowadzili już nawet 20:15, ale po serii bloków ZAKSY stracili zaliczkę i w końcowym rozrachunku po emocjonującej końcówce przegrali partię.

Trzecia odsłona również przez długi czas przebiegała po myśli aktualnych mistrzów Polski, jednak podobnie jak w poprzednich, najważniejsze fragmenty należały do zespołu z województwa opolskiego.

- Mieliśmy krótkie spotkanie motywacyjne po sobotniej porażce. Powiedzieliśmy sobie, że to ostatnia szansa, dubla nie będzie. Postawiliśmy wszystko na jedną kartę. Fizycznie byliśmy przygotowani, a ponadto zadziałała głowa. Pomagaliśmy sobie nawzajem w trudnych chwilach i to dało efekt. Nie mamy 15 lat, wiemy o co gramy – nie krył swojej radości po zwycięstwie Michał Ruciak, przyjmujący kędzierzynian.

ASSECO Resovia Rzeszów – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (19:25,28:30, 23:25)
RESOVIA: Tichacek, Lotman, Achrem, Nowakowski, Bartman, Kosok, Ignaczak (libero) oraz Kovacević, Dobrowolski, Perłowski, Schoeps.

ZAKSA: Zagumny, Ruciak, Fonteles, Gladyr, Rouzier, Wiśniewski, Gacek (libero) oraz Witczak, Pilarz.

MVP meczu: Paweł Zagumny

do “ZAKSA wygrywa na Podpromiu. Będzie piąty mecz. ZDJĘCIA”

  1. beton

    Resovia po dość łatwym sobotnim zwycięstwie, wyszła w niedzielę na parkiet jako „mistrz” a tu suprajs: zimny kubeł od Zaksy. Szczególnie widać to było w 1 i 2 secie. Zero koncentracji. Gdzie byli : może już na podium, może na rynku na spotkaniu z fanami, ale na pewno nie na meczu. Prowadząc w końcówce 2 seta 21:15 i dać się ograć to wybaczcie Panowie, ale takie rzeczy to się nie zdarzają na tym poziomie rozgrywek. Mimo wszystko Wam kibicuję i życzę abyście w Kędzierzynie pokazali naprawdę mistrzowski poziom godny mistrza Polski. Do boju Reska !!!!!

  2. RzeszowskiTroll

    Gratulacje dla Zaksy! :)

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.