Zaloguj się na ludowo!

Fot. CEO

PODKARPACIE, KRAJ. Od początku września Centrum Edukacji Obywatelskiej przyjmuje zgłoszenia do trzeciej edycji programu Etnolog – zaloguj się na ludowo! To sposób, aby rozpocząć badawczą przygodę i poznać swoją lokalną kulturę.

Dzięki uczestnictwie w programie młodzi mieszkańcy wsi i miasteczek mają szansę odkryć, zbadać i twórczo przetworzyć lokalne tradycje oraz motywy.

– Wychodzą ze szkoły i angażują się w życie społeczności lokalnej, dostrzegając i doceniając oryginalność, specyfikę i bogactwo kultury duchowej i materialnej, którą przez stulecia tworzyli ich przodkowie – informuje Dorota Marszałek z CEO.

W ramach programu uczniowie realizują projekty dotyczące lokalnego dziedzictwa i opisują efekty swoich odkryć w Internecie, biorą udział w spotkaniach z etnografami, uczestniczą w internetowej grze EtnoBingo oraz ogólnopolskiej prezentacji projektów EtnoShow, która odbędzie się w listopadzie w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie. Dla nauczycieli przygotowano regionalne szkolenia oraz publikacje wzbogacające realizację ścieżki regionalnej w trakcie zajęć z uczniami.

Program jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Formularz rejestracyjny oraz przykłady projektów uczniowskich znajduje się na stronie www.ceo.org.pl/etnolog.

ac

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments