Założą burmistrzowi kartę czipową?

– Komisja stwierdziła, ze należy dokładniej rozliczać wykorzystanie służbowego samochodu oraz czas pracy burmistrza i pracowników Urzędu Miasta – powiedział Stefan Bieszczad (43 l.), przewodniczący Komisji Rewizyjnej. Fot. Autor

DĘBICA. Komisja Rewizyjna: – Nie wiadomo, jak burmistrz korzysta ze służbowego samochodu i ile pracuje.  

Komisja Rewizyjna zakwestionowała dotychczasowy sposób rozliczania wykorzystania służbowego samochodu przez burmistrza oraz rozliczanie czasu pracy urzędników. Stefan Bieszczad (53 l.), przewodniczący tej komisji, zawnioskował o ściślejsze rozliczanie burmistrza Pawła Wolickiego (41 l.).

– Wnioskuję o wprowadzenie elektronicznego sytemu ewidencji czasu pracy burmistrza i urzędników ratusza – mówił podczas wtorkowej sesji Stefan Bieszczad.

Ponadto przewodniczący Komisji Rewizyjnej zwrócił uwagę, że obecnie służbowy volkswagen passat jest wykorzystywany przez burmistrza w niekontrolowany sposób. Zdaniem Bieszczada, powinno to odbywać się inaczej. Powinna być prowadzona ewidencja kto, kiedy i w jakim celu używa miejskiego passata. W ewidencji użytkowania powinna też zawierać się liczba przejechanych kilometrów.

– Mam osobiste podejrzenia, że samochód nie jest użytkowany w odpowiedni sposób – powiedział Stefan Bieszczad. – Ewidencja ucięłaby te spekulacje.

Komisja zwróciła też uwagę na czas pracy burmistrza. – Utarło się przekonanie, że burmistrza w pracy nie ma – komentował Bieszczad. – To skutek licznych urlopów i absencji chorobowych. Moje wątpliwości wzbudza sytuacja, gdy burmistrz przebywał na zwolnieniu lekarskim, a pokazywał się publicznie na imprezach.

Te wątpliwości, zdaniem Stefana Bieszczada, rozwiązałby system elektronicznej ewidencji czasu pracy. Chodzi tu o rozwiązanie stosowane w wielu firmach, czyli karty czipowe i bramki, za pomocą których dokonuje się pomiaru i kontroli czasu pracy.

Burmistrz do wniosków się nie odniósł, bo opuścił wcześniej obrady Rady Miasta, pozostawiając na sali swoich zastępców.

Artur Getler

do “Założą burmistrzowi kartę czipową?”

 1. Jarosław

  Szkoda ,że o tym pan Bieszczad nie pomyślał wcześniej i takiego czipa nie założył byłemu staroście T. Kamińskiemu – Łosiowi , to byśmy się dowiedzieli ciekawych rzeczy , co i gdzie robił i jeździł . Teraz to powinni mu założyć pracownicy MPGC !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Panu Bielawie nie potrzeba , bo on nigdzie nie jeździ , bo w ogóle nic nie robi , nierób kompletny !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 2. ROMAN

  no nie dlaczego tak ostro proszę Pana ” zarobkiewicz z saksów ” za granica tak jest – ale u nas to dziki kraj – to jest władza – udzielny książę na włościach robi co chce i kiedy chce – a komisja chce go zaczipować – czy to będzie kuriozum – czy praktyka dnia codziennego ?

 3. zarobkiewicz z saksow

  Samochody Rady Miejskiej powinny miec prowadzona kartoteke poruszania sie poprzez satelite !!
  Pelna kontrola uzytkowania samochpodow sluzbowych.
  Do pracy TYLKO wlasny transport a uzytkowanie samochodow sluzbowych TYLKO w celach sluzbowych i TYLKO w godzinach pracy. Po zakonczeniu pracy powrot do domu WLASNYM SRODKIEM TRANSPORTU.
  Tak jest w krajach zachodnich !

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.