Założą burmistrzowi kartę czipową?

– Komisja stwierdziła, ze należy dokładniej rozliczać wykorzystanie służbowego samochodu oraz czas pracy burmistrza i pracowników Urzędu Miasta – powiedział Stefan Bieszczad (43 l.), przewodniczący Komisji Rewizyjnej. Fot. Autor

DĘBICA. Komisja Rewizyjna: – Nie wiadomo, jak burmistrz korzysta ze służbowego samochodu i ile pracuje.  

Komisja Rewizyjna zakwestionowała dotychczasowy sposób rozliczania wykorzystania służbowego samochodu przez burmistrza oraz rozliczanie czasu pracy urzędników. Stefan Bieszczad (53 l.), przewodniczący tej komisji, zawnioskował o ściślejsze rozliczanie burmistrza Pawła Wolickiego (41 l.).

– Wnioskuję o wprowadzenie elektronicznego sytemu ewidencji czasu pracy burmistrza i urzędników ratusza – mówił podczas wtorkowej sesji Stefan Bieszczad.

Ponadto przewodniczący Komisji Rewizyjnej zwrócił uwagę, że obecnie służbowy volkswagen passat jest wykorzystywany przez burmistrza w niekontrolowany sposób. Zdaniem Bieszczada, powinno to odbywać się inaczej. Powinna być prowadzona ewidencja kto, kiedy i w jakim celu używa miejskiego passata. W ewidencji użytkowania powinna też zawierać się liczba przejechanych kilometrów.

– Mam osobiste podejrzenia, że samochód nie jest użytkowany w odpowiedni sposób – powiedział Stefan Bieszczad. – Ewidencja ucięłaby te spekulacje.

Komisja zwróciła też uwagę na czas pracy burmistrza. – Utarło się przekonanie, że burmistrza w pracy nie ma – komentował Bieszczad. – To skutek licznych urlopów i absencji chorobowych. Moje wątpliwości wzbudza sytuacja, gdy burmistrz przebywał na zwolnieniu lekarskim, a pokazywał się publicznie na imprezach.

Te wątpliwości, zdaniem Stefana Bieszczada, rozwiązałby system elektronicznej ewidencji czasu pracy. Chodzi tu o rozwiązanie stosowane w wielu firmach, czyli karty czipowe i bramki, za pomocą których dokonuje się pomiaru i kontroli czasu pracy.

Burmistrz do wniosków się nie odniósł, bo opuścił wcześniej obrady Rady Miasta, pozostawiając na sali swoich zastępców.

Artur Getler

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
JarosławROMANzarobkiewicz z saksow Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jarosław
Gość
Jarosław

Szkoda ,że o tym pan Bieszczad nie pomyślał wcześniej i takiego czipa nie założył byłemu staroście T. Kamińskiemu – Łosiowi , to byśmy się dowiedzieli ciekawych rzeczy , co i gdzie robił i jeździł . Teraz to powinni mu założyć pracownicy MPGC !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Panu Bielawie nie potrzeba , bo on nigdzie nie jeździ , bo w ogóle nic nie robi , nierób kompletny !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ROMAN
Gość
ROMAN

no nie dlaczego tak ostro proszę Pana ” zarobkiewicz z saksów ” za granica tak jest – ale u nas to dziki kraj – to jest władza – udzielny książę na włościach robi co chce i kiedy chce – a komisja chce go zaczipować – czy to będzie kuriozum – czy praktyka dnia codziennego ?

zarobkiewicz z saksow
Gość
zarobkiewicz z saksow

Samochody Rady Miejskiej powinny miec prowadzona kartoteke poruszania sie poprzez satelite !!
Pelna kontrola uzytkowania samochpodow sluzbowych.
Do pracy TYLKO wlasny transport a uzytkowanie samochodow sluzbowych TYLKO w celach sluzbowych i TYLKO w godzinach pracy. Po zakonczeniu pracy powrot do domu WLASNYM SRODKIEM TRANSPORTU.
Tak jest w krajach zachodnich !