- SuperNowości24 - http://supernowosci24.pl -

Założą burmistrzowi kartę czipową?

– Komisja stwierdziła, ze należy dokładniej rozliczać wykorzystanie służbowego samochodu oraz czas pracy burmistrza i pracowników Urzędu Miasta – powiedział Stefan Bieszczad (43 l.), przewodniczący Komisji Rewizyjnej. Fot. Autor

DĘBICA. Komisja Rewizyjna: – Nie wiadomo, jak burmistrz korzysta ze służbowego samochodu i ile pracuje.  

Komisja Rewizyjna zakwestionowała dotychczasowy sposób rozliczania wykorzystania służbowego samochodu przez burmistrza oraz rozliczanie czasu pracy urzędników. Stefan Bieszczad (53 l.), przewodniczący tej komisji, zawnioskował o ściślejsze rozliczanie burmistrza Pawła Wolickiego (41 l.).

– Wnioskuję o wprowadzenie elektronicznego sytemu ewidencji czasu pracy burmistrza i urzędników ratusza – mówił podczas wtorkowej sesji Stefan Bieszczad.

Ponadto przewodniczący Komisji Rewizyjnej zwrócił uwagę, że obecnie służbowy volkswagen passat jest wykorzystywany przez burmistrza w niekontrolowany sposób. Zdaniem Bieszczada, powinno to odbywać się inaczej. Powinna być prowadzona ewidencja kto, kiedy i w jakim celu używa miejskiego passata. W ewidencji użytkowania powinna też zawierać się liczba przejechanych kilometrów.

– Mam osobiste podejrzenia, że samochód nie jest użytkowany w odpowiedni sposób – powiedział Stefan Bieszczad. – Ewidencja ucięłaby te spekulacje.

Komisja zwróciła też uwagę na czas pracy burmistrza. – Utarło się przekonanie, że burmistrza w pracy nie ma – komentował Bieszczad. – To skutek licznych urlopów i absencji chorobowych. Moje wątpliwości wzbudza sytuacja, gdy burmistrz przebywał na zwolnieniu lekarskim, a pokazywał się publicznie na imprezach.

Te wątpliwości, zdaniem Stefana Bieszczada, rozwiązałby system elektronicznej ewidencji czasu pracy. Chodzi tu o rozwiązanie stosowane w wielu firmach, czyli karty czipowe i bramki, za pomocą których dokonuje się pomiaru i kontroli czasu pracy.

Burmistrz do wniosków się nie odniósł, bo opuścił wcześniej obrady Rady Miasta, pozostawiając na sali swoich zastępców.

Artur Getler