Zamek Dzikowski Unijną Perłą

W ciągu zaledwie kilku lat Zamek Dzikowski zmienił się nie do poznania. Fot. Bogdan Myśliwiec

TARNOBRZEG. Wizytówka Tarnobrzega zwycięzcą plebiscytu na turystyczny i kulturalny projekt finansowany ze środków unijnych.

Przechodzący gruntowny remont Zamek Dzikowski w Tarnobrzegu został doceniony w plebiscycie internetowym na “Unijną Perłę Podkarpacia” w kategorii turystyka i kultura.

– Jest to dla nas ogromne wyróżnienie. Dzięki funduszom europejskim Zamek Dzikowski z powrotem nabiera swojego blasku i staje się prawdziwą perłą. Jeszcze kilka lat temu, kiedy funkcjonowała tam szkoła ponadgimnazjalna, niewiele osób, poza mieszkańcami, słyszało o tak cennym obiekcie, kolebce historii Tarnobrzega. Dziś zamek dzięki modernizacji wraca na pałacowe i zamkowe szlaki, i można powiedzieć, że jest na nowo odkrywany dla turystów. Ogromną szansą dla zamku jest coraz bardziej popularne weekendowe zwiedzanie, polegające na krótkich “wypadach” na weekend do jakiejś miejscowości, aby zobaczyć to, co tam najcenniejsze. – Jestem przekonany, że Tarnobrzeg i Zamek Dzikowski mają czym przyciągnąć turystów z Polski i z zagranicy – uważa Norbert Mastalerz, prezydent Tarnobrzega.

Prezydent Tarnobrzega, odbierając nagrodę z rąk marszałka województwa Mirosława Karapyty podkreślił, że warto, aby Zamek Dzikowski znalazł się na liście projektów indykatywnych województwa podkarpackiego.

Marszałek Mirosław Karapyta gratulując wszystkim nominowanym i zwycięzcom podkreślał, że fundusze unijne nie zawsze są widoczne, nie zawsze je dostrzegamy, ale z całą pewnością zmieniają nasz region na lepsze.

Organizatorem konkursu był Podkarpacki Urząd Marszałkowski. Jak podają organizatorzy, konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród internautów. W głosowaniu wzięło udział około 40-stu tysięcy internautów. Rywalizacja toczyła się w pięciu kategoriach.

Małgorzata Rokoszewska

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o