Zameldowała się i wygrała kino domowe

Pani Karolina zamieszkała w Tarnobrzegu 8 miesięcy temu, a za meldunek otrzymała w prezencie kino domowe. Fot. Małgorzata Rokoszewska

TARNOBRZEG. Prezydent zachęca do meldowania się w granicach miasta i rozdaje nagrody.

Rozstrzygnięto trzecią edycję loterii „Jestem Stąd”, za pośrednictwem której tarnobrzeski samorząd zachęca mieszkańców przebywających w mieście tymczasowo lub bez meldunku, by uregulowali sprawy meldunkowe na stałe i w miejscowym urzędzie płacili podatek dochodowy.

To już trzecia edycja loterii, którą wprowadził prezydent Norbert Mastalerz i jak się okazało, zachęciła ona do wzięcia w niej udziału rekordową, bo ponad cztery razy większą niż rok temu liczbę nowo zameldowanych.

– W tegorocznej edycji loterii udział wzięło 157 osób, które zameldowały się w Tarnobrzegu na pobyt stały od 1 kwietnia do 31 grudnia 2012 r. – dowiadujemy się w magistracie. Dwa lata temu było to tylko 30, a rok temu 46 osób, więc można powiedzieć, że nowo zameldowani coraz chętniej biorą udział w loterii.

Spośród wszystkich uczestników konkursu wylosowane zostały cztery osoby. Nagroda główna – zestaw kina domowego o wartości 800 zł trafił do pani Karoliny Wolak, która tarnobrzeżanką została 8 miesięcy temu.

– Wrzuciłam kupon do urny, która stała w urzędzie, ale zupełnie o nim zapomniałam. Gdy dowiedziałam się, że wylosowałam główną nagrodę byłam bardzo zaskoczona i ucieszona. Kino domowe na pewno się przyda w nowym domu.

Pani Karolina wcześniej mieszkała w Sandomierzu i przyznaje, że troszkę jej królewskiego miasta brakuje. W Tarnobrzegu cieszy ją bliskość Jeziora Tarnobrzeskiego, a także park i wiele terenów zielonych, po których może spacerować. Pracy jeszcze w Tarnobrzegu nie znalazła, ale liczy, że zmieni się to, jak skończy się jej urlop macierzyński.

Laureatami pozostałych nagród zostali: Dorota Jamroży – ekspres do kawy o wartości 600 zł, Joanna Majczak – odkurzacz o wartości 400 zł i Rafał Brożyna – kuchenka mikrofalowa o wartości 400 zł.

Małgorzata Rokoszewska

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o