Zamiast dużego parkingu jest duża łąka

Ta gminna działka w centrum miasta ponad 10 lat temu została zarezerwowana pod budowę dużego, wielopoziomowego parkingu… Fot. Paweł Galek

KOLBUSZOWA. Na inwestycję od ponad 10 lat czekają zarówno instytucje publiczne, jak i przedsiębiorcy. Jak długo jeszcze?

Na działce między mostem na Nilu a sklepem Stokrotki rośnie trawa. W centrum miasta… Teren ten ponad dekadę temu gmina zarezerwowała pod budowę dużego placu parkingowego, najlepiej wielopoziomowego. Do dziś nic się tam nie dzieje. Dlaczego?

A problem jest poważny. Na budowę nowych miejsc parkingowych w tym rejonie Kolbuszowej czekają przede wszystkim instytucje położone przy ul. Kolejowej (przedszkole nr 3, szpitalny oddział nefrologii i dializoterapii, Środowiskowy Dom Samopomocy). Duży parking ułatwiłby funkcjonowanie obecnych i przyszłych podmiotów komercyjnych.

Marek Gil, wiceburmistrz Kolbuszowej, swojego czasu mówił nam, że. budowa placu parkingowego w tym rejonie jest na etapie koncepcji i do jej realizacji jest bardzo daleka droga. – Koszt przedsięwzięcia na pewno będzie duży, dlatego liczymy na inwestora, który będzie zainteresowany takim rozwiązaniem – zaznaczył wiceburmistrz. – Prowadziliśmy też rozmowy w celu wykonania zjazdu drogi krajowej nr 9 bezpośrednio na ten przyszły parking.

– Minęła dekada, a inwestycji jak nie było, tak nie ma. A sytuacja z parkowaniem w mieście uległa znacznemu pogorszeniu – alarmuje radny Józef Fryc.

Temat powrócił na ostatniej sesji Rady Miejskiej – Kiedyś jeden z przedsiębiorców chciał wykupić tę działkę pod rozszerzenie swojej działalności – wspominał radny Józef Fryc. – Rada Miejskiej nie wyraziła jednak na to zgody, zabezpieczając ten obszar pod budowę placu. Od tych wydarzeń minęła ponad dekada, a inwestycji jak nie było, tak nie ma. Tymczasem sytuacja z parkowanie, która już wtedy była zła, uległa znacznemu pogorszeniu.

Paweł Galek