Zamieszanie wokół generała Gdańskiego

Generał Józef Gdański przyjął propozycję objęcia funkcji szefa warmińsko-mazurskiej policji. Fot. Wojciech Preisner

PODKARPACIE. Szef podkarpackich policjantów miał na 100 proc. pozostać w Rzeszowie, a okazuje się, że trafi do Olsztyna.

W czwartek 2 lutego Super Nowości pisały, że nadinspektor Józef Gdański pozostanie na swoim dotychczasowym stanowisku podkarpackiego komendanta wojewódzkiego policji. Sytuacja zmieniła się jednak jak w kalejdoskopie. – W czwartek wieczorem otrzymałem propozycję objęcia stanowiska komendanta wojewódzkiego w Olsztynie – mówi nadinspektor Gdański. – Dostałem czas do zastanowienia się nad tą propozycją do rana i w piątek zdecydowałem, że odchodzę – dodaje generał.

W związku z dużymi zmianami w policji jakie rozpoczął nowy komendant główny pojawiły się plotki i spekulacje dotyczące nadinspektora Józefa Gdańskiego. Mówiono, że być może trafi do komendy głównej lub odejdzie na emeryturę. W środę generał Gdański zapewniał Super Nowości, że zostaje w Rzeszowie. – Miałem spotkanie z nowym komendantem i po rozmowie z nim mogę powiedzieć, że zostaje na swoim dotychczasowym stanowisku – mówił wówczas. Pisaliśmy również wtedy o zmianie wielu komendantów wojewódzkich w Polsce m.in. o tym, że w Białymstoku szefem policji ma zostać komendant z Olsztyna. Nie wiadomo było jednak kto trafi do województwa warmińsko-mazurskiego.

Komendant przyjął propozycję

Dzień później po naszej rozmowie z generałem nastąpił niespodziewany zwrot akcji. W czwartek wieczorem otrzymał on zaskakujący telefon z Warszawy z propozycją objęcia stanowiska komendanta wojewódzkiego w województwie warmińsko-mazurskim. – Dostałem czas do zastanowienia się nad tą propozycją do rana i w piątek (3 lutego – przyp. red.) zdecydowałem, że odchodzę – powiedział Super Nowościom nadinspektor Gdański.

Rewolucja na policyjnych stanowiskach?

Prawdopodobnie szef podkarpackich policjantów ma pozostać na swoim dotychczasowym stanowisku do połowy lutego. Nowym komendantem wojewódzkim w Rzeszowie jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie nie będzie żaden policjant z Podkarpacia. Tym razem co wcale nie dziwi pojawiły się kolejne spekulacje o tym, że zmiany w policji nie będą dotyczyć tylko komend wojewódzkich, ale nowi komendanci będą także wymieniać komendantów miejskich, powiatowych oraz naczelników wydziałów. Oczywiście nie wszystkich, ale może to być prawdziwa rewolucja.

Grzegorz Anton

do “Zamieszanie wokół generała Gdańskiego”

 1. Tata

  Czy nie lepiej by bylo poslac tego zasluzonego jenerala na emeryture? Pewnie pamieta jeszcze komune a moze ma nawet znajomych w ruskich sluzbach?

 2. czytelnik

  W czwartek wieczorem otrzymałem propozycję objęcia stanowiska komendanta wojewódzkiego w Olsztynie – mówi nadinspektor Gdański. – Dostałem czas do zastanowienia się nad tą propozycją do rana i w piątek zdecydowałem, że odchodzę – dodaje generał -Czy na emeryture bo jak by miał iść do Olsztyna to by powiedział ,że propozycie przyjmuje ?

 3. ROMAN

  miał zostać a odchodzi dziwne – no bo jak pow. Olsztyna to 88 km.2 – ludność to ponad 176 tyś. mieszkańców może klimat dobry lasy/ rzeka Łyna i tylko co może stwierdzenie ” starego dziada” jest poprawne co ?

 4. stary dziad

  Takie byly i sa odgorne polecenia w Partii.
  Jak za komuny. Co dwa lata zmiana stanowiska, a wiecie po co ?
  Takie jest zalecenie aby sie miejscowe zlodzieje nie dogadaly z wladza i razem kradly.
  A tak zanim sie dogadaja kto i co i jak by tu razem,to juz na inna placowke i znowu sie trzeba od nowa wachac bo nie wiadomo czy jaki kabel nie pdstawiony aby wylapac swojakow co sie ulozyli i zgodnie dorabiaja na boku.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.