Zamieszanie wokół generała Gdańskiego

Generał Józef Gdański przyjął propozycję objęcia funkcji szefa warmińsko-mazurskiej policji. Fot. Wojciech Preisner

PODKARPACIE. Szef podkarpackich policjantów miał na 100 proc. pozostać w Rzeszowie, a okazuje się, że trafi do Olsztyna.

W czwartek 2 lutego Super Nowości pisały, że nadinspektor Józef Gdański pozostanie na swoim dotychczasowym stanowisku podkarpackiego komendanta wojewódzkiego policji. Sytuacja zmieniła się jednak jak w kalejdoskopie. – W czwartek wieczorem otrzymałem propozycję objęcia stanowiska komendanta wojewódzkiego w Olsztynie – mówi nadinspektor Gdański. – Dostałem czas do zastanowienia się nad tą propozycją do rana i w piątek zdecydowałem, że odchodzę – dodaje generał.

W związku z dużymi zmianami w policji jakie rozpoczął nowy komendant główny pojawiły się plotki i spekulacje dotyczące nadinspektora Józefa Gdańskiego. Mówiono, że być może trafi do komendy głównej lub odejdzie na emeryturę. W środę generał Gdański zapewniał Super Nowości, że zostaje w Rzeszowie. – Miałem spotkanie z nowym komendantem i po rozmowie z nim mogę powiedzieć, że zostaje na swoim dotychczasowym stanowisku – mówił wówczas. Pisaliśmy również wtedy o zmianie wielu komendantów wojewódzkich w Polsce m.in. o tym, że w Białymstoku szefem policji ma zostać komendant z Olsztyna. Nie wiadomo było jednak kto trafi do województwa warmińsko-mazurskiego.

Komendant przyjął propozycję

Dzień później po naszej rozmowie z generałem nastąpił niespodziewany zwrot akcji. W czwartek wieczorem otrzymał on zaskakujący telefon z Warszawy z propozycją objęcia stanowiska komendanta wojewódzkiego w województwie warmińsko-mazurskim. – Dostałem czas do zastanowienia się nad tą propozycją do rana i w piątek (3 lutego – przyp. red.) zdecydowałem, że odchodzę – powiedział Super Nowościom nadinspektor Gdański.

Rewolucja na policyjnych stanowiskach?

Prawdopodobnie szef podkarpackich policjantów ma pozostać na swoim dotychczasowym stanowisku do połowy lutego. Nowym komendantem wojewódzkim w Rzeszowie jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie nie będzie żaden policjant z Podkarpacia. Tym razem co wcale nie dziwi pojawiły się kolejne spekulacje o tym, że zmiany w policji nie będą dotyczyć tylko komend wojewódzkich, ale nowi komendanci będą także wymieniać komendantów miejskich, powiatowych oraz naczelników wydziałów. Oczywiście nie wszystkich, ale może to być prawdziwa rewolucja.

Grzegorz Anton

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tata
Tata
6 lat temu

Czy nie lepiej by bylo poslac tego zasluzonego jenerala na emeryture? Pewnie pamieta jeszcze komune a moze ma nawet znajomych w ruskich sluzbach?

czytelnik
czytelnik
9 lat temu

W czwartek wieczorem otrzymałem propozycję objęcia stanowiska komendanta wojewódzkiego w Olsztynie – mówi nadinspektor Gdański. – Dostałem czas do zastanowienia się nad tą propozycją do rana i w piątek zdecydowałem, że odchodzę – dodaje generał -Czy na emeryture bo jak by miał iść do Olsztyna to by powiedział ,że propozycie przyjmuje ?

ROMAN
ROMAN
9 lat temu

miał zostać a odchodzi dziwne – no bo jak pow. Olsztyna to 88 km.2 – ludność to ponad 176 tyś. mieszkańców może klimat dobry lasy/ rzeka Łyna i tylko co może stwierdzenie ” starego dziada” jest poprawne co ?

stary dziad
stary dziad
9 lat temu

Takie byly i sa odgorne polecenia w Partii.
Jak za komuny. Co dwa lata zmiana stanowiska, a wiecie po co ?
Takie jest zalecenie aby sie miejscowe zlodzieje nie dogadaly z wladza i razem kradly.
A tak zanim sie dogadaja kto i co i jak by tu razem,to juz na inna placowke i znowu sie trzeba od nowa wachac bo nie wiadomo czy jaki kabel nie pdstawiony aby wylapac swojakow co sie ulozyli i zgodnie dorabiaja na boku.