Zamieszanie z odwołaniem Hamryszczaka

PRZEMYŚL, RZESZÓW. Rada społeczna Szpitala Wojewódzkiego znów będzie opiniować odwołanie dyrektora.

Na przyszły piątek (15 kwietnia) ustalono posiedzenie rady społecznej Szpitala Wojewódzkiego w Przemyślu. Podobnie, jak na poprzednim, głównym punktem ma być wydanie opinii w sprawie odwołania ze stanowiska dyrektora placówki Janusza Hamryszczaka. Poprzednio (21 marca) rada opinii nie wydała, bo nie było kworum. Czy tym razem kworum będzie? Nie wiadomo, wiadomo natomiast, że jeden z członków rady zrezygnował, a na jego miejsce nie powołano jeszcze nikogo.

Odwołać Hamryszczaka chce zarząd województwa, ale może to nie być takie proste. Do odwołania konieczna jest bowiem akceptacja rady społecznej szpitala, a także, ponieważ Hamryszczak jest radnym miejskim, zgoda Rady Miejskiej. Rada społeczna miała opinię wydać już 21 marca, ale nie wydala. Zabrakło bowiem na posiedzeniu członków rady. Do wydania opinii tego rodzaju potrzeba dwóch trzecich składu rady. Rada społeczna szpitala liczy 8 członków, ale 3 nie przyszło.

Więcej w Super Nowościach.

Monika Kamińska

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ok
ok
10 lat temu

Pan Marszałek od służby zdrowia pracował ostatnio w NIVEA to ja się pytam jakie może mieć pojęcie o służbie zdrowia.

ok
ok
10 lat temu

A p.Oleszek ma ? w przeciwienstwie do niego Hamryszczak posiada wykształcenia o jakim platforma przemyska sobie moze pomarzyć , nie a w Banku kto był przez 9 lat Głownym Ksiegowy? Kasia daj sobie już spokoj , a p.Oleszek robi zdjęcia jedynie.

Kasia
Kasia
10 lat temu

Jakie doświadczenie zawodowe ma Hamryszczak nigdy nie zarządzał większą grupą pracowników nie był dyrektorem a już zielonego pojęcia nie ma o służbie zdrowia.

ok
ok
10 lat temu

Jak nie ma godnego zastępcy ? a Pan Oleszek?

ok
ok
10 lat temu

No jak to co jest mądry , wykształcony , posiada doświadczenie zawodowe, nie pasuje do Platformy

Gostek
Gostek
10 lat temu

Nie widzę obecnie sensu przeprowadzania zmian na stanowisku głównego dyrektora szpitala. Jeśli już taka zmiana miałby nastąpić, powinna mieć miejsce po wyborach parlamentarnych. Drugim powodem dla którego nie widzę sensu zmieniać obecnego dyrektora jest brak odpowiedniego następcy z odpowiednim doświadczeniem i stażem na podobnym stanowisku. Jako trzeci powód podam fakt, że jak już p. Hamryszczak ciągnie tyle lat ten wózek to niech go ciągnie do końca – mam tu na myśli ustawę, na mocy której zadłużone szpitalne mają zostać przejęte przez samorządy lub zlikwidowane.

ZB
ZB
10 lat temu

A co jest powodem odwołania p.Hamryszczaka?