Zamieszki po dębickich derbach

Fot. KPP

DĘBICA. Tuż po zakończeniu meczu derbowego w Dębicy kibice wtargnęli na płytę boiska, a następnie skierowali swoją agresję w stronę policjantów. W konsekwencji sześciu najbardziej agresywnych mężczyzn zostało zatrzymanych. Trwają czynności związane z ustaleniem ich udziału w poszczególnych zdarzeniach.

Grupa kibiców z sektora gospodarzy wtargnęła na płytę boiska. Ochrona użyła miotaczy gazu by opanować sytuację. Chuligani zaczęli wycofywać się ze stadionu, po czym przemieścili się do znajdującego się obok parku. Tam skierowali swoją agresję w stronę policjantów zabezpieczających mecz. Zamaskowani pseudokibice rzucali w funkcjonariuszy kamieniami i butelkami. Policjanci zatrzymali sześciu najbardziej agresywnych mężczyzn. Sześciu funkcjonariuszy zostało rannych.

Policjanci ustalają uczestników burdy. Identyfikację osób, które rzucały przedmioty w pracowników ochrony i policjantów umożliwi zgromadzony materiał zarejestrowany za pomocą kamer. Obecnie wyjaśniane są okoliczności i stopień udziału zatrzymanych osób w poszczególnych incydentach.

tc/KPP

do “Zamieszki po dębickich derbach”

  1. Grrrr

    6 sciu zatrzymanych?? Jaja chyba sobie robią. Powinni zatrzymac wszystkich, ktorzy wtargnęli na murawe i po 3 tys zł kary dowalic. Co za polityka. Zwykłego obywatela potrafią za jedno piwo uwal.. a idiotów jeszcze do domów podwożą.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.