Zamkną „Wilczą Wolę” na cztery spusty?

WILCZA WOLA, KOLBUSZOWA. W zalew zainwestuje prywatny biznes, albo… zamkną „Wilczą Wolę”?

Zalew w Wilczej Woli w ciągu ostatniego roku zabił pięcioro młodych ludzi. – To więcej, niż Solina i akwen tarnobrzeski razem wzięte – przyznaje wicestarosta Wojciech Cebula. – To antyreklama, którą należałoby zmienić. Ale powiat ma bardzo ograniczone finanse. Gminy Raniżów i Dzikowiec, na terenie których znajduje się zbiornik, też nie opływają w bogactwa. Ratuje nas tylko prywatny inwestor, albo… zamknięcie zalewu.

W jednym z ostatnich wydań „Super Nowości” o przyczyny czarnych statystyk zalewu pytaliśmy jego zarządców: Krzysztofa Klechę, wójta gminy Dzikowiec i Stanisława Stachurę, dyrektora Podkarpackiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Rzeszowie.

Zalew uratować może prywatny biznes

Dziś te same pytania stawiamy władzom powiatu. – Ten zalew to druga, po skansenie, atrakcja turystyczna naszego regionu – przyznaje wicestarosta Wojciech Cebula. – Niestety, niemal co roku mamy tam tragedie. Dno jest tam dość nieregularne. Są uskoki, skarpy i zawirowania wody. To a główna przyczyna tych strasznych wypadków. Nieraz na powiatowej komisji bezpieczeństwa zastanawialiśmy się, jak zmienić te koszmarne statystyki.

- Dobrym rozwiązaniem wydaje się być wytyczenie części plaży i zbiornika, a potem wydzierżawienie ich prywatnemu inwestorowi – proponuje Cebula. – Wówczas przynajmniej część terenu byłaby bezpieczna. Ten zalew ma olbrzymi potencjał. Pozostaje kwestia jego bezpieczeństwa. Ono musi tam być ludziom zapewnione. Bo reklamowanie zalewu, który nie jest przystosowany do rekreacji jest gorsze, niż jego zamknięcie – mówi wprost.

- Zabezpieczenie całego zbiornika wydaje być się nierealne. Bo na początku trzeba by było wyczyścić i wyrównać całe jego dno – uważa wicestarosta. – To oznaczałoby ogromne koszty.  Pada też propozycja, aby całkowicie zamknąć zbiornik. Nie wiem, czy w obecnej sytuacji nie jest to najlepszym rozwiązaniem problemu tragedii nad zalewem w Wilczej Woli

Paweł Galek

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.