Zapalił się samochód. Pożar gasili… policjanci

Spalone BMW, które gasili w poniedziałek wieczorem policjanci. Fot. KPP Sanok

SANOK. Na parkingu znajdowało się dużo ludzi i samochodów. Mogło dojść do tragedii.

W poniedziałek wieczorem doszło do nietypowej sytuacji na jednym z sanockich parkingów. Policjanci przeprowadzając kontrolę drogową zauważyli, że po drugiej stronie ulicy na parkingu przy sklepie płonie samochód. Pobiegli z gaśnicami i sami ugasili pożar. Przybyli na miejsce strażacy nie musieli już nic robić.

- Około godz. 17.50 policjanci przeprowadzali kontrolę drogową przy ul. Beksińskiego w Sanoku. W pewnym momencie zauważyli, że na parkingu przy markecie płonie samochód, słychać było również krzyki ludzi. Policjanci natychmiast pobiegli na miejsce i przy użyciu gaśnic samochodowych oraz tych znajdujących się w sklepie ugasili pożar – mówi mł. asp. Anna Oleniacz z Komendy Powiatowej Policji w Sanoku.

Jak doszło do tej nietypowej sytuacji? 22-letnia kobieta przyjechała BMW razem ze swoją bratową do sklepu zrobić  zakupy. Po powrocie przekręciła kluczyk w stacyjce, a auto natychmiast stanęło w płomieniach. Ogień pojawił się w komorze silnika. Na szczęście kobiety zdążyły wysiąść z płonącego pojazdu. Sytuacja stała się groźna, bo na parkingu w tym czasie znajdowało się dużo ludzi, a w pobliżu płonącego samochodu zaparkowane były także inne auta. Dzięki akcji policjantów nikt nie został ranny, a także nie zostało uszkodzone inne mienie.

Dlaczego dosyć często wybuchają pożary w autach? – Głównie za sprawą zwarcia w instalacji elektrycznej – wyjaśnia st. kpt. Grzegorz Oleniacz z komendy straży pożarnej w Sanoku. Co zrobić gdy mamy do czynienia z pożarem autem? – Przede wszystkim należy posiadać gaśnicę samochodową. Podstawowym błędem jest otworzenie na całą szerokość maski. Wówczas dostaje się tlen i pożar jest o wiele większy – dodaje st. kpt. Oleniacz. Tłumaczy, że prawidłowo powinno się nieznacznie uchylić maskę samochodu i wpuścić do wewnątrz całą zawartość gaśnicy.

Grzegorz Anton

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.