Zapłacimy mniej za paliwo!

- Dzięki promocjom na stacjach benzynowych mogę zaoszczędzić pieniądze. Mam nadzieję, że do wielkich koncernów dołączą mali sprzedawcy i wszędzie będzie tankowało się taniej niż dotychczas - mówi Mateusz Martyna.

PODKARPACIE. Duże koncerny paliwowe walczą ze sobą wymyślając coraz to nowsze promocje. Skorzystają na tym kierowcy.

Właśnie niedawno rozpoczęła się cenowa walka pomiędzy wielkimi koncernami paliwowymi. Jedni kuszą bonami na zakupy w sklepie, inni obniżają ceny za litr nawet o 20 groszy. Według analityków rynku paliw do walki na rabaty i promocje już za niedługo włączą się praktycznie wszystkie koncerny paliwowe w Polsce. Skorzysta na tym przede wszystkim przeciętny kierowca, którego przez ostatnie miesiące ceny paliw przyprawiały o zawrót głowy.

Zaczęło się od promocji Orlenu, który za każde 30 litrów benzyny Verva obniża cenę paliwa o 20 groszy na każdym litrze. Z kolei za zatankowanie standardowej benzyny obniżka ta wynosi 10 groszy.

Shell poszedł dalej i proponuje bon o wartości 15 zł do wykorzystania w sklepie LIDL za zatankowanie 20 litrów paliwa z kategorii premium lub 25 litrów paliwa tradycyjnego. Promocje na paliwa stosuje także Tesco i stacje bezobsługowe Neste. Tych stacji benzynowych nie ma jednak na Podkarpaciu. – Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby pozostałe koncerny paliwowe zaproponowały podobne promocje i prawdopodobnie będą chciały na wakacjach skusić klientów promocjami oraz rabatami – mówi Jakub Bogucki, analityk rynku paliw z portalu e-petrol.

Koncerny muszą odrobić to co straciły

Dlaczego koncerny obniżają ceny benzyny? Analitycy twierdzą, że wysokie ceny paliw, które windowane były podczas „wiosny ludów” w państwach arabskich doprowadziły do zmniejszenia sprzedaży benzyny. Teraz koncerny chcą odrobić to co straciły i stąd te wszystkie rabaty i promocje. Co ciekawe cena baryłki ropy rośnie i wczoraj na giełdzie londyńskiej wynosiła 114,5 dolara. Pomimo to koncernom paliwowym opłaca się stosowanie promocji.

Dodatkowo ceny benzyny mogą być obniżane z powodu wakacji. – Dużo ludzi wyjeżdża samochodami na urlop, a więc jest to dobry okres, żeby promocjami zachęcić do korzystania z usług konkretnej stacji paliw – wyjaśnia Jakub Bogucki.
Dzięki promocjom i rabatom możemy tankować już nawet od 10 do 75 groszy taniej za litr benzyny. Inne koncerny będą musiały zastosować jeszcze lepsze promocje i rabaty, a dzięki temu skorzystamy my, kierowcy.

Grzegorz Anton

 

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.