Zapłacimy więcej za śmieci

Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. W poniedziałek radni będą głosować nad nowymi stawkami za wywóz odpadów.

Już dziś przedstawiamy mieszkańcom Rzeszowa proponowane opłaty za odbieranie śmieci. Ustalanie stawek za gospodarowanie odpadami komunalnymi dokonywane będzie w zależności od gospodarstwa domowego.

Nad metodami ustalenia takich opłat radni będą głosować w najbliższy poniedziałek. Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta w Rzeszowie przygotował projekt uchwały w tej sprawie.

19
Dodaj komentarz

avatar
12 Comment threads
7 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
14 Comment authors
NataliapracownikUGvolleyball trzebowniskoblokersCzytelnik Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Natalia
Gość
Natalia

Ręce opadaja! Mam mieszkanie MZBM. W tym roku były już 3!(słownie:trzy!) podwyżki czynszu.Do tego dojdzie jeszcze teraz ten śmieciowy horror-będzie czwarta podwyżka. Nie dosyć, że gnieździmy się w tyle osób na 40mkw to jeszcze niedługo czynsz będzie jak w Spółdzielni Mieszkaniowej! Pewniie trzeba będzie(jak już tu zasugerowano) kogoś wymeldować, innego wyjścia nie widzę.

volleyball trzebownisko
Gość
volleyball trzebownisko

hahaha i macie swoj Rzeszów miasto innowacji dobrze ze Tadkowi nieudalo sie Trzebowniska wciągnąc do tego rzeszowskiego syfu haha porownajmy sobie ceny
Trzebownisko 6zl- segregowane i 10zl niesegregowane
Rzeszów- 15zl segregowane i 23zl niesegregowane

Macie swoje miasto innowacji hahahahhahahha

pracownikUG
Gość
pracownikUG

wejdz do tyłka temu swojemu wójtowi jak chcesz. dziadostwo az piszczy a do urzedu juz nowych zatrudnia…i ciekawe kto bedzie na te kolejne stołki robił.. ciesz sie dalej z dziurawych ulic i syfu na poboczach. jak chcesz porownanie to masz: podatek od nieruchomosci: rzeszów 0,60zł/metr , trzebownisko 0,62, bilet rzeszów 2,80, trzebownisko 4,70 . pocałuj mnie w d** z taka gminą kolesiowską gdzie wójt na kazdej sesji daje popis swojej miernej inteligencji

Czytelnik
Gość
Czytelnik

Zamiast robić podwyżki to proponuję obciąć pensję prezesowi. Bierze tyle kasy za nic. Żałosne

on
Gość
on

Wielopole Skrzyńskie przetarg rozstrzygnięty na odbiór śmieci : 3zł od osoby za segregowane .
Można tanio ? Odpowiedzcie sobie sami . Firma z Glinika Chażewskiego

Gość 1122
Gość
Gość 1122

W Wielopolu Skrzyńskim rozstrzygnięto przetarg na odbiór śmieci : SEGREGOWANE 3 zł. OD OSOBY
firma z Glinika Charzewskiego .
Można tanio ? Odpowiedzcie sobie sami .

blokers
Gość
blokers

tak,tak ,widzialem tą segregacje w wielu wioskach…w przydroznych rowach,lasach i na łąkach mozna znalesc wszystko to co wytworzył czlowiek, a neandertalczyk skonsumowal

uuuu
Gość
uuuu

Panie Bogdanie zobaczymy jak będą głosować i kogo nazwie Pan Debilem. Ciekawe czy Rozwój Rzeszowa i PO będzie głosować za wnioskiem Pana Ferenca.

ROMAN
Gość
ROMAN

więc jak to jest : w Brukseli- kupuje się tylko worki ; [ biały ] odpady z gospodarstwa/ miks – [ niebieski] odpady z aluminium np.puszki/ kartony/ plastik/folia/ – [żółte] papier/tektura/ gazety- [zielone] odpady z działki/patyki/ trawa – szkłó do odpowiednich kontenerów.
-odbiór w określone dni tygodnia – nie ma opłat / jedyną opłatą jest zakup worków –
bo firma odbierająca robi interes – u nas interes chcą zrobić urzędnicy – i niby wspólna jewropa/ śmiech na sali.

Bogdan
Gość
Bogdan

Debile z Rady Miasta ! Propozycja dla właścicieli domków jednorodzinnych! Jeżeli masz płacić nie za ilość odprowadzonych śmieci, a za liczbę mieszkańców, zarządaj od MPGK (oczywiście po wprowadzeniu powyższych opłat) dostarczenia kilku dodatkowych koszy 80L (nie będą mieli podstaw odmówić) i pakuj tam wszystko co możesz Ty, Twoi najbliżsi, Twoi znajomi etc. Ja tak zrobię! Teraz ode mnie będą odbierać trawę z koszenia, gałęzie, ziemię, gruz z remontu, niepotrzebne meble, sprzęt AGD-RTV i wszystko, co tylko będę mógł im wcisnąć, a co w inny sposób utylizowałem (zbiórki, specjalistyczne pojemniki, kompostownik, oddawanie potrzebującym itp). Chcą matoły eksperymentować? Teraz zamiast jednego kosza… Czytaj więcej »

blokers
Gość
blokers

powiedz mi podmiejski cwaniaczku skąd w śmietniku asfaltowo-betonowego osiedla mozna znalesc gruz,połamany siding,skoszoną trawe,gałęzie drzew owocowych a nawet częsci maszyn rolniczych,a nawet fachowa literature Poradnik nowoczesnego faemera

Bogdan
Gość
Bogdan

Biedny „blokersie” zapewne z Nowego Miasta.
Nie jestem „podmiejski”, ale miejski z dziada, pradziada i zapewne nie tak jak Ty przybyły z rodzicami z podmiejskich wiosek, aby zapewnić siłę roboczą dla WSK, lub Zelmeru.
Zapewne skończyłeś szkołę przyzakładową i masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem.
Gruz? Twoi rodzice biedaku nigdy nie robili remontu mieszkania?
Mój wpis był skierowany do właścicieli domków jednorodzinnych, a Ty matołku nie zrozumiałeś sensu. Przy nowych stawkach mogę za kwotę x odprowadzić nawet 1 tonę śmieci tygodniowo, a zapłacę jak za ( w chwili obecnej ) kosz 80 L. Zrozumiałeś teraz „synu” Cierpisza, lub Futomy ?

blokers
Gość
blokers

powiedz mi podmiejski cwaniaczku skąd w śmietniku asfaltowo-betonowego osiedla mozna znalesc gruz,połamany siding,skoszoną trawe,gałęzie drzew owocowych , częsci maszyn rolniczych,a nawet fachowa literature Poradnik nowoczesnego faemera

Bogdan
Gość
Bogdan

Powiedz mi wieśniacki „blokersie” jak skontrolujesz „śmietnik asfaltowo-betonowego osiedla”, czy Twoi sąsiedzi segregują śmieci? Będziesz stał na dole zsypu, łapał, sprawdzał i napominał? Jak przekonasz innych, aby segregowali śmieci i wyrzucali odpady wtórne do kontenerów wystawionych przez miasto, gdy przy nowych stawkach „Po zmianie przepisów wielkość pojemnika nie będzie miała znaczenia”. Nie rozumiesz tego biedny ćwierćinteligencie, że za ustaloną stawkę mogę wyrzucić wszystko i ile tylko chcę? Zanim zabierzesz głos na forum poczytaj troszeczkę prasy, książek, a nie pij tylko tanie piwo i nie miej żalu i pretensji, że mieszkasz w bloku i Twoim rodzicom ( i zapewne Tobie) się… Czytaj więcej »

all
Gość
all

Ja przy 4-osobowej rodzinie i segregacji śmieci ledwo co zapełniałem koszt 60 litrowy i płaciłem 26,50 miesięcznie. teraz za to samo mam płacić 80% procent więcej. Jedyna różnica jest w tym, że urzędnicy miejscy zostali pośrednikiem. To następny dowód, jak bardzo oni są nam potrzebni.

Kulfon
Gość
Kulfon

U mnie w rodzinie jest 5 osób (w tym jeden niemowlak). Na rok wyjdzie mi koszt: 60×12=720 zł. No chyba trzeba będzie kogoś wymeldować. Jakaś paranoja. te stawki nie przystają do obecnych. teraz wystarczał mi kosz 60L co w skali roku dawało koszty przez pół. Te motody liczenia są nienormalne i nielogiczne. Przecież śmieci nie są generowane liniowo wraz ze wzrostem liczby domowników.

blokers
Gość
blokers

kulfonie masz racje ,zuzyte pampersy mozna PODRZUCIC gdzies do miejskiego smietnika.WsZYSCY WYTWARZAMY ŚMIECI OD OSESKA PO ZGRZYBIALEGO DZIADKA.M

Dax
Gość
Dax

A dlaczego nie może być po równo i np. 8 zł od osoby, najlepiej wyjdzie łupanie osób samotnych lub osób mieszkających w 2 osoby a najmniej te kołchozy (po 5-6 na mieszkanie) studenckie, które produkują najwięcej śmieci a zapłacą najmniej. System przyjęty np spółdzielnię Nowe Miasto (od osoby w mieszkaniu) sprawdza się więc po co kombinować.

ja
Gość
ja

Strasznie niesprawiedliwe i nie logiczne są te stawki, dajmy na to u mojego sąsiada mieszka w domu 10 osób i wg tej tabeli zapłaci 60zł, u mnie mieszka tylko 2 osoby więc zapłacę 30zł, prostym rachunkiem wychodzi ze cena za śmieci za osobę u mnie to 15zł u sąsiada 6zł gdzie tu sprawiedliwość?? Moja propozycja to np: 15zł-jedna osoba 14zł-druga osoba 13zł-trzecia osoba …itd 6zł-dziesiąta osoba …itd za 10 os opłata równa 105zł więc za os wychodzi 10,50zł dla dwóch osób będzie to 29zł więc a os wychodzi 14,50zł takie naliczanie nie prowadzi aż do takiej patologicznej różnicy w cenie… Czytaj więcej »