Zapłacimy więcej za śmieci

Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. W poniedziałek radni będą głosować nad nowymi stawkami za wywóz odpadów.

Już dziś przedstawiamy mieszkańcom Rzeszowa proponowane opłaty za odbieranie śmieci. Ustalanie stawek za gospodarowanie odpadami komunalnymi dokonywane będzie w zależności od gospodarstwa domowego.

Nad metodami ustalenia takich opłat radni będą głosować w najbliższy poniedziałek. Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta w Rzeszowie przygotował projekt uchwały w tej sprawie.

do “Zapłacimy więcej za śmieci”

 1. Natalia

  Ręce opadaja! Mam mieszkanie MZBM. W tym roku były już 3!(słownie:trzy!) podwyżki czynszu.Do tego dojdzie jeszcze teraz ten śmieciowy horror-będzie czwarta podwyżka. Nie dosyć, że gnieździmy się w tyle osób na 40mkw to jeszcze niedługo czynsz będzie jak w Spółdzielni Mieszkaniowej! Pewniie trzeba będzie(jak już tu zasugerowano) kogoś wymeldować, innego wyjścia nie widzę.

 2. volleyball trzebownisko

  hahaha i macie swoj Rzeszów miasto innowacji dobrze ze Tadkowi nieudalo sie Trzebowniska wciągnąc do tego rzeszowskiego syfu haha porownajmy sobie ceny
  Trzebownisko 6zl- segregowane i 10zl niesegregowane
  Rzeszów- 15zl segregowane i 23zl niesegregowane

  Macie swoje miasto innowacji hahahahhahahha

  • pracownikUG

   wejdz do tyłka temu swojemu wójtowi jak chcesz. dziadostwo az piszczy a do urzedu juz nowych zatrudnia…i ciekawe kto bedzie na te kolejne stołki robił.. ciesz sie dalej z dziurawych ulic i syfu na poboczach. jak chcesz porownanie to masz: podatek od nieruchomosci: rzeszów 0,60zł/metr , trzebownisko 0,62, bilet rzeszów 2,80, trzebownisko 4,70 . pocałuj mnie w d** z taka gminą kolesiowską gdzie wójt na kazdej sesji daje popis swojej miernej inteligencji

 3. Czytelnik

  Zamiast robić podwyżki to proponuję obciąć pensję prezesowi. Bierze tyle kasy za nic. Żałosne

 4. on

  Wielopole Skrzyńskie przetarg rozstrzygnięty na odbiór śmieci : 3zł od osoby za segregowane .
  Można tanio ? Odpowiedzcie sobie sami . Firma z Glinika Chażewskiego

 5. Gość 1122

  W Wielopolu Skrzyńskim rozstrzygnięto przetarg na odbiór śmieci : SEGREGOWANE 3 zł. OD OSOBY
  firma z Glinika Charzewskiego .
  Można tanio ? Odpowiedzcie sobie sami .

  • blokers

   tak,tak ,widzialem tą segregacje w wielu wioskach…w przydroznych rowach,lasach i na łąkach mozna znalesc wszystko to co wytworzył czlowiek, a neandertalczyk skonsumowal

 6. uuuu

  Panie Bogdanie zobaczymy jak będą głosować i kogo nazwie Pan Debilem. Ciekawe czy Rozwój Rzeszowa i PO będzie głosować za wnioskiem Pana Ferenca.

 7. ROMAN

  więc jak to jest : w Brukseli- kupuje się tylko worki ; [ biały ] odpady z gospodarstwa/ miks – [ niebieski] odpady z aluminium np.puszki/ kartony/ plastik/folia/ – [żółte] papier/tektura/ gazety- [zielone] odpady z działki/patyki/ trawa – szkłó do odpowiednich kontenerów.
  -odbiór w określone dni tygodnia – nie ma opłat / jedyną opłatą jest zakup worków –
  bo firma odbierająca robi interes – u nas interes chcą zrobić urzędnicy – i niby wspólna jewropa/ śmiech na sali.

 8. Bogdan

  Debile z Rady Miasta !

  Propozycja dla właścicieli domków jednorodzinnych! Jeżeli masz płacić nie za ilość odprowadzonych śmieci, a za liczbę mieszkańców, zarządaj od MPGK (oczywiście po wprowadzeniu powyższych opłat) dostarczenia kilku dodatkowych koszy 80L (nie będą mieli podstaw odmówić) i pakuj tam wszystko co możesz Ty, Twoi najbliżsi, Twoi znajomi etc.

  Ja tak zrobię! Teraz ode mnie będą odbierać trawę z koszenia, gałęzie, ziemię, gruz z remontu, niepotrzebne meble, sprzęt AGD-RTV i wszystko, co tylko będę mógł im wcisnąć, a co w inny sposób utylizowałem (zbiórki, specjalistyczne pojemniki, kompostownik, oddawanie potrzebującym itp).

  Chcą matoły eksperymentować? Teraz zamiast jednego kosza 60L będą odbierać 5x80L. Płacę?Wymagam! Wysypisko w Krowodrzy szybciej się zapełni. Za x zł będę miał co tydzień specjalistyczny wywóz wszystkiego co niepotrzebne!

  Rzeszów – ekologiczne „miasto imitacji”.

  • blokers

   powiedz mi podmiejski cwaniaczku skąd w śmietniku asfaltowo-betonowego osiedla mozna znalesc gruz,połamany siding,skoszoną trawe,gałęzie drzew owocowych a nawet częsci maszyn rolniczych,a nawet fachowa literature Poradnik nowoczesnego faemera

   • Bogdan

    Biedny „blokersie” zapewne z Nowego Miasta.
    Nie jestem „podmiejski”, ale miejski z dziada, pradziada i zapewne nie tak jak Ty przybyły z rodzicami z podmiejskich wiosek, aby zapewnić siłę roboczą dla WSK, lub Zelmeru.
    Zapewne skończyłeś szkołę przyzakładową i masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem.
    Gruz? Twoi rodzice biedaku nigdy nie robili remontu mieszkania?
    Mój wpis był skierowany do właścicieli domków jednorodzinnych, a Ty matołku nie zrozumiałeś sensu. Przy nowych stawkach mogę za kwotę x odprowadzić nawet 1 tonę śmieci tygodniowo, a zapłacę jak za ( w chwili obecnej ) kosz 80 L. Zrozumiałeś teraz „synu” Cierpisza, lub Futomy ?

  • blokers

   powiedz mi podmiejski cwaniaczku skąd w śmietniku asfaltowo-betonowego osiedla mozna znalesc gruz,połamany siding,skoszoną trawe,gałęzie drzew owocowych , częsci maszyn rolniczych,a nawet fachowa literature Poradnik nowoczesnego faemera

   • Bogdan

    Powiedz mi wieśniacki „blokersie” jak skontrolujesz „śmietnik asfaltowo-betonowego osiedla”, czy Twoi sąsiedzi segregują śmieci? Będziesz stał na dole zsypu, łapał, sprawdzał i napominał? Jak przekonasz innych, aby segregowali śmieci i wyrzucali odpady wtórne do kontenerów wystawionych przez miasto, gdy przy nowych stawkach „Po zmianie przepisów wielkość pojemnika nie będzie miała znaczenia”. Nie rozumiesz tego biedny ćwierćinteligencie, że za ustaloną stawkę mogę wyrzucić wszystko i ile tylko chcę?
    Zanim zabierzesz głos na forum poczytaj troszeczkę prasy, książek, a nie pij tylko tanie piwo i nie miej żalu i pretensji, że mieszkasz w bloku i Twoim rodzicom ( i zapewne Tobie) się nie udało :-)

 9. all

  Ja przy 4-osobowej rodzinie i segregacji śmieci ledwo co zapełniałem koszt 60 litrowy i płaciłem 26,50 miesięcznie. teraz za to samo mam płacić 80% procent więcej. Jedyna różnica jest w tym, że urzędnicy miejscy zostali pośrednikiem. To następny dowód, jak bardzo oni są nam potrzebni.

 10. Kulfon

  U mnie w rodzinie jest 5 osób (w tym jeden niemowlak). Na rok wyjdzie mi koszt: 60×12=720 zł. No chyba trzeba będzie kogoś wymeldować. Jakaś paranoja. te stawki nie przystają do obecnych. teraz wystarczał mi kosz 60L co w skali roku dawało koszty przez pół. Te motody liczenia są nienormalne i nielogiczne. Przecież śmieci nie są generowane liniowo wraz ze wzrostem liczby domowników.

  • blokers

   kulfonie masz racje ,zuzyte pampersy mozna PODRZUCIC gdzies do miejskiego smietnika.WsZYSCY WYTWARZAMY ŚMIECI OD OSESKA PO ZGRZYBIALEGO DZIADKA.M

 11. Dax

  A dlaczego nie może być po równo i np. 8 zł od osoby, najlepiej wyjdzie łupanie osób samotnych lub osób mieszkających w 2 osoby a najmniej te kołchozy (po 5-6 na mieszkanie) studenckie, które produkują najwięcej śmieci a zapłacą najmniej. System przyjęty np spółdzielnię Nowe Miasto (od osoby w mieszkaniu) sprawdza się więc po co kombinować.

 12. ja

  Strasznie niesprawiedliwe i nie logiczne są te stawki, dajmy na to u mojego sąsiada mieszka w domu 10 osób i wg tej tabeli zapłaci 60zł, u mnie mieszka tylko 2 osoby więc zapłacę 30zł,
  prostym rachunkiem wychodzi ze cena za śmieci za osobę
  u mnie to 15zł
  u sąsiada 6zł
  gdzie tu sprawiedliwość??

  Moja propozycja to np:
  15zł-jedna osoba
  14zł-druga osoba
  13zł-trzecia osoba
  …itd
  6zł-dziesiąta osoba
  …itd

  za 10 os opłata równa 105zł
  więc za os wychodzi 10,50zł

  dla dwóch osób będzie to 29zł
  więc a os wychodzi 14,50zł

  takie naliczanie nie prowadzi aż do takiej patologicznej różnicy w cenie za os.

  (te kwoty to tylko propozycja – równie dobrze można zacząć od maksymalnej opłaty 10zł za osobę)

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.