Zapowiadają marsz w obronie wiary

- Jeżeli w Polsce nie będzie katolicyzmu, chrześcijaństwa, to co będzie w zamian? - pyta Artur Stojałowski, prezes Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej w Rzeszowie. - Co zastąpi kulturę głęboką, wiarę? Fot. Wojciech Preisner

RZESZÓW. Zdaniem organizatorów, w Polsce atakowane są Kościół i religia.

Na 14 kwietnia zaplanowano podkarpacki marsz “Stop laicyzacji”. Według organizatorów, w manifestacji może wziąć udział nawet kilka tysięcy mieszkańców naszego regionu, w tym też samorządowców i polityków, ale tylko tych którzy w swoich programach nie mają zapisów o walce z Kościołem.

Celem marszu jest pokazanie solidarności społeczności katolickiej wobec notorycznych ataków na Kościół i religijność w Polsce.

Kazimierz Jaworski, senator Solidarnej Polski, który jak sam mówił występował podczas konferencji prasowej nie jako polityk, a  jako przedstawiciel Stowarzyszenia “Contra In Vitro”, poinformował, że Podkarpacie jest tym szczególnym miejscem gdzie ataki na Kościół są nasilone, a ostatnio atakowano abp. Józefa Michalika, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski.

- Laicyzm jest skierowany w stronę polskiego społeczeństwa – stwierdził Artur Stojałowski, prezes Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej w Rzeszowie. – Polska w okresie PRL-u potrafiła się obronić przeciw atakom na Kościół, więc i teraz się temu przeciwstawimy. Jeżeli w naszym kraju będzie laicyzacja, to młode pokolenie będzie żyło bez historii, bez wartości. Na to nie możemy pozwolić. Chodzi nam o przywrócenie normalności. Społeczeństwo katolickie jest szykanowane m.in. w niektórych mediach.

Kwietniowy marsz ma mieć charakter modlitewno-pokojowy. Inicjatorów do takiej akcji skłonił nowy trend pojawiający się w mediach i przedstawiany przez polityków – próby rugowania wiary z przestrzeni publicznej.

Podczas manifestacji podnoszone będą ostanie wydarzenia: niedopuszczenie Telewizji Trwam na platformę cyfrową, deprecjonowanie godności małżeństwa przez zrównanie z innymi rodzajami związków, w tym z homoseksualnymi, próby podważania Konkordatu, obniżanie rangi nauczania religii w szkołach, kwestionowanie godności życia nienarodzonych.

Marsz 14 kwietnia rozpocznie się  w Rzeszowie mszą św. o godz. 11 w kościele Bernardynów, potem uczestnicy manifestacji pójdą ulicą Sobieskiego, Targową, Mickiewicza i na rynek, gdzie zostanie przyjęte przesłanie akcji “Stop laicyzacji”.

Mariusz Andres

do “Zapowiadają marsz w obronie wiary”

 1. Adam

  ok 90% Polaków mieni się katolikami, więc dlaczego to te pozostałe 10% narzuca całemu narodowi co jest postępowe i wspaniałe, a co zacofane i wstydliwe.?
  Ja jako katolik czuję się subtelnie prześladowany.
  Nie chodzi mi tu o jakiś kościół i jakiegoś księdza, ale o zasady, którymi jako katolik się kieruję.
  Są one publicznie wyszydzane!
  A gdzie to tak szumnie głoszona tolerancja?
  Ja jej nie widzę w tych pełnych jadu wypowiedziach.
  Z tego względu cieszę się, że ten marsz będzie miał miejsce.

 2. urnapalona

  głupich nie orzą, nie sieja – sami wschodzą !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! to tyle…. i aż tyle

 3. odbytnica

  kunegundo,dzisiaj mam sraczkę ,taki dzień.Jedni łażą po ulicach i popierając pedofilów manifestują z nimi jedność-ja tam wolę swoją sraczkę,czego i tobie życzę-przynajmniej kicha będzie czysta.Takie czyszczenie -najlepiej z wszystkich dziur poprawia jasność umysłu-czego też ci życzę a, jak ostatnim jękiem wydalisz te nędzne resztki z siebie pomódl się jednak o zdrowie

 4. Piotr

  Może By tak przy okazji marszu przypomnieć Ratuszowi i jego escelencji co stało się z planami budowy nowej sali gimnastycznej i basenu przy szkole nr 10. Co Pan na to dyrechtorze? Rozumiemy że strach o stołek jest większy niż dobro i rozwój dzieci ale mimo wszystko wstyd.

 5. Kunegunda

  Przepraszam , pomyłka to było do Jana.

 6. jan

  czy aby na pewno w obronie wiary, a nie pedofilów?

  • Kunegunda

   Wiesiek, jesteś żałosny. Nie stać Cię żeby coś samemu wymyślić, tylko powtarzasz zasłyszane slogany. Czy zawsze wszystko tak uogólniasz? Wg Twojej mentalności mogę stwierdzić, że też jesteś pedofilem no i ten kogo tylko chciałabym tym stwierdzeniem ugodzić i obrazić. A moze troszkę uruchom szare komórki i zacznij myśleć ,a poza tym pozbądź się mściwości, bo Tobie też to może odwrócić.

 7. Stefan

  Czy jest taki lekarz, który może im pomóc??

 8. wiesiek

  Tuskaszenka PO mają dalej wysokie sondaże i możecie sobie protestować.Dziś pokażą protestującym przeciw 67 lat emerytury.Z chłopkami co będą chcieli to zrobią po historii szkoły katolickie też zlikwidują.

 9. rysiek

  Jeżeli w Polsce nie będzie katolicyzmu, chrześcijaństwa, to co będzie w zamian?
  - pyta Artur Stojałowski

  w zamian Panie Strojałowski będą wysokie wczesniejsze emerytury dla takich indywiduów jak prokurator Przybyl czy Seremet .
  Szara masa bedzie zapieprzac do 67 roku życia i nie będzie miała czasu myslec o religii.

 10. baranie jaja

  Naprawdę a, kogo tak atakują?-może Michalika w tym jego pałacu.Kpina i poruta.Biskupstwo i kler ma w dup.. wiernych,zajęci przeliczaniem kasy i uciechami doczesnymi zapomnieli o powołaniu i służbie Bogu i człowiekowi.Pospasali się jak tuczone kaczory ,pooblekali w purpury i pierdolą od rzeczy byle wywąchać gdzie się da jeszcze skubnąć trochę kasy.Michalik wywalił ludzi z mieszkań bo wymyślił sobie Muzeum Diecezjalne czy nawet Archi bo już człowiek się gubi ,ale to że on jest arcy to my wiemy.Kogo jeden z drugim chcecie bronić to raczej z kijem trzeba pójść i powołanie przywołać.Powiem krótko- jaki pan ,taki kram.Na temat naszego jeszcze biskupa dobrego trudno się doszukać to co się dziwić że i doły harcują .Daj spokój człowieku z tymi marszami ,oszczędż wstydu sobie i nam

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.