Zaproś ZUS do swojej firmy

Bilans kilku pierwszych sesji wyjazdowych specjalistów z rzeszowskiego ZUS-u, zajmujących się zakładaniem profili na platformie, to ponad 60 nowych użytkowników – mówi Małgorzata Bukała, rzecznik prasowy oddziału ZUS w Rzeszowie. Fot. Archiwum

PODKARPACIE. Zakład Ubezpieczeń Społecznych chce być bliżej swoich klientów.

– Wyjazdy do klientów w celu prezentacji usług oferowanych przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) i zakładanie indywidualnych profili na platformie w miejscu pracy, to pomysł ZUS, pozytywnie oceniany przez klientów. Dzięki PUE-room powiększa się ilość użytkowników portalu. Bilans kilku pierwszych sesji wyjazdowych specjalistów z rzeszowskiego ZUS-u, zajmujących się zakładaniem profili na platformie, to ponad 60 nowych użytkowników – mówi Małgorzata Bukała, rzecznik prasowy oddziału ZUS w Rzeszowie.

Platforma jest kluczowym przedsięwzięciem ZUS-u w zakresie nowoczesnych usług świadczonych przez Internet i telefon. ZUS dzieli się ze swoimi klientami danymi, które zgromadził w systemie. Dzięki tej wygodnej formie można zrealizować większość spraw związanych z ubezpieczeniami społecznymi

Przyjadą, zademonstrują i założą
Demonstrację funkcjonalności portalu pracownikom Urzędów, oraz zgłaszającym się klientom, pracownicy ZUS-u proponują w miejscu pracy. Z taką ofertą pragną dotrzeć również do zakładów pracy, w tym prywatnych przedsiębiorców.

Zachęcającym argumentem do założenia profilu jest możliwość bezpośredniego wejścia na swoje konto ubezpieczonego i pozyskanie informacji związanych z ubezpieczeniami społecznymi, świadczeniami i płatnościami. W spotkaniach z klientami udział bierze dwuosobowy zespół pracowników Oddziału ZUS w Rzeszowie, wyposażony w odpowiednio skonfigurowane laptopy oraz mobilny dostęp do Internetu, dzięki czemu na miejscu możliwa jest obsługa rejestracji, logowania oraz instruktażu dla wszystkich chętnych, a także wyjaśnianie ewentualnych wątpliwości dotyczących danych na profilach.

W trakcie takich spotkań będzie też możliwe wprowadzanie upoważnień dla pracownika/ów, które umożliwi dostęp do zapisów na koncie płatnika składek danego zakładu pracy. Panel Płatnika składek m.in. zawiera dostęp do rejestru osób ubezpieczanych łącznie ze zgłoszonymi do ubezpieczenia zdrowotnego członkami rodzin.
Wszyscy zainteresowani taką formą proszeni są o kontakt, celem umówienia się w dogodnym terminie, pod adres email: anna.brzostek@zus.pl, tel. 17 867 51 94.

am

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o