Zaproszenie na Festiwal Wiary 2013

– Festiwal Wiary ma służyć ewangelizacji rzeszowian i serdecznie na niego zapraszam – mówi ks. Paweł Tomoń, diecezjalny duszpasterz młodzieży. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. W Boże Ciało (30 bm.) o godz. 9 na placu Farnym rozpocznie się czterodniowy Festiwal Wiary 2013. Później ulicami miasta przejdzie procesja eucharystyczna. Na godzinę 19 na placu Sybiraków zaplanowano koncert Jednego Serca, Jednego Ducha.

W piątek o godz. 9 w czterech kościołach stacyjnych (Fara, Bernardyni, kościół Chrystusa Króla, Salezjanów i Saletynów) odbędą się modlitwy w intencji mieszkańców Rzeszowa. O godz. 15 koronka do Bożego Miłosierdzia (w kościołach stacyjnych), a później konferencja z udziałem znanych osób, które będą świadczyć o wierze. U saletynów wierni spotkają się z Tomaszem P. Terlikowskim (piątek, godz. 15), w parafii Chrystusa Króla z Lechem Dokowiczem (piątek, godz. 15), a u bernardynów z Witkiem Wilkiem (piątek, godz. 15).

Również w piątek na Rynku o godz. 19 zorganizowany zostanie koncert ewangelizacyjny z udziałem rzeszowskiego zespołu „New Life”. O godz. 21.30 w kościołach stacyjnych będzie wieczór uwielbienia – adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 24 sakrament pojednania. W sobotę (1 czerwca) o godz. 19 w hali Podpromie wystawiony zostanie Najświętszy Sakrament i odbędzie się modlitwa o uzdrowienie. Wyświetlony zostanie film „Ja jestem i chcę Cię uzdrowić”.

W niedzielę, na koniec Festiwalu Wiary, o godz. 15 w katedrze odprawiona zostanie msza święta, odbędzie się też adoracja Najświętszego Sakramentu z łącznością z Ojcem Świętym.

and

do “Zaproszenie na Festiwal Wiary 2013”

 1. pniok rzeszowski

  Jako dziecko bralem udzial w procesjach Bozego Ciala i teraz tez biore. Nie sa to jednak te same procesje co kiedys byly mimo ze przeciez swieto jest to samo.
  Dlaczego tak twierdze ?
  Kiedys te procesje Bozego Ciala byly jakies takie podniosle i religijne.
  Pokazywalismy wszystkim ze jestesmy katolikami, bylismy z tego dumni a nastroj byl swiateczny i czulo sie ta wesolosc panujaca wsrod nas. My cieszylismy sie z tego swieta !
  Dzisiaj jest to zupelnie inne.
  Niby te same procesje ale nastroj jaki panuje wsrod ludzi jest inny. Nastroj jest raczej ponury. Nie daj Boze kogos potracic to zaraz skacze z buzia.
  Ludzie ida z jakas taka pasja, z jakas zloscia i zawzietoscia chcac jakby pokac innym ze „kto tu rzadzi” , „kto to my nie jestesmy”. Czuje sie jakby wscieklosc ktora panuje posrod uczestnikow procesji.
  Po co ta atmosfera i kto doprowadza do tego napiecia nerwowego wsrod wiernych ? Na co to robi i do czego jest to mu potrzebne ? Kto i po co szarpie te nastroje wsrod narodu ? Czyzby przywodcy religijni robili to z rozmyslem i w konkretnych celach ?
  Jak ja to widze ?
  A no jest to robione po to, poniewaz wscieklym i bezmyslnym tlumem jest latwo kierowac. Wsciekli ludzie nie mysla i robia to co im kaza przywodcy religijni ktorzy nimi kieruja.
  To juz nie sa te same procesje i nie to samo Boze Cialo.

 2. RzeszowskiTroll

  W niektórych osiedlowych kręgach koncert JSJD zwany jest Metalmanią ;)

Skomentuj

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.