Zaproszenie na Festiwal Wiary 2013

– Festiwal Wiary ma służyć ewangelizacji rzeszowian i serdecznie na niego zapraszam – mówi ks. Paweł Tomoń, diecezjalny duszpasterz młodzieży. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. W Boże Ciało (30 bm.) o godz. 9 na placu Farnym rozpocznie się czterodniowy Festiwal Wiary 2013. Później ulicami miasta przejdzie procesja eucharystyczna. Na godzinę 19 na placu Sybiraków zaplanowano koncert Jednego Serca, Jednego Ducha.

W piątek o godz. 9 w czterech kościołach stacyjnych (Fara, Bernardyni, kościół Chrystusa Króla, Salezjanów i Saletynów) odbędą się modlitwy w intencji mieszkańców Rzeszowa. O godz. 15 koronka do Bożego Miłosierdzia (w kościołach stacyjnych), a później konferencja z udziałem znanych osób, które będą świadczyć o wierze. U saletynów wierni spotkają się z Tomaszem P. Terlikowskim (piątek, godz. 15), w parafii Chrystusa Króla z Lechem Dokowiczem (piątek, godz. 15), a u bernardynów z Witkiem Wilkiem (piątek, godz. 15).

Również w piątek na Rynku o godz. 19 zorganizowany zostanie koncert ewangelizacyjny z udziałem rzeszowskiego zespołu „New Life”. O godz. 21.30 w kościołach stacyjnych będzie wieczór uwielbienia – adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 24 sakrament pojednania. W sobotę (1 czerwca) o godz. 19 w hali Podpromie wystawiony zostanie Najświętszy Sakrament i odbędzie się modlitwa o uzdrowienie. Wyświetlony zostanie film „Ja jestem i chcę Cię uzdrowić”.

W niedzielę, na koniec Festiwalu Wiary, o godz. 15 w katedrze odprawiona zostanie msza święta, odbędzie się też adoracja Najświętszego Sakramentu z łącznością z Ojcem Świętym.

and

do “Zaproszenie na Festiwal Wiary 2013”

 1. Jontek

  Ks. Paweł T. od lat pracował z młodzieżą. Był dyrektorem domu rekolekcyjnego w Rzeszowie i propagatorem akcji katolickich wśród młodych.

  Miał zakradać się w nocy do pokoi dzieci w wieku okołogimnazjalnym, które były pod jego opieką podczas rekolekcji wyjazdowych i dotykać je. Dzieci poskarżyły się rodzicom, a ci prokuraturze. Niedawno w Sądzie Rejonowym w Rzeszowie zapadł nieprawomocny wyrok skazujący ks. Pawła T. z Rzeszowa za jego niecne czyny na rok i 6 miesięcy więzienia.

  Akt oskarżenia przeciwko ks. Pawłowi T. zawierał 3 zarzuty dotyczące czynów przeciwko wolności seksualnej z art. 198 kk. Artykuł mówi o tym, że karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8 podlega ten, kto „wykorzystując bezradność innej osoby lub brak zdolności tej osoby do rozpoznania znaczenia czynu lub pokierowania swoim postępowaniem, doprowadza ją do obcowania płciowego lub do poddania się innej czynności seksualnej albo do wykonania takiej czynności”.

  - Oskarżony został uznany za winnego zarzucanych mu czynów i wymierzono mu łączną karę 1,5 roku pozbawienia wolności – potwierdza sędzia Katarzyna Baryła, zastępca przewodniczącego II Wydziału Karnego Sądu Rejonowego w Rzeszowie. – Orzeczono względem niego także zakaz wykonywania wszelkiej działalności związanej z wychowywaniem i edukacją małoletnich oraz opieką nad małoletnimi, jak również zakaz przebywania w miejscach związanych z edukacją małoletnich i opieką nad małoletnimi na okres 15 lat – dodaje sędzia.

 2. pniok rzeszowski

  Jako dziecko bralem udzial w procesjach Bozego Ciala i teraz tez biore. Nie sa to jednak te same procesje co kiedys byly mimo ze przeciez swieto jest to samo.
  Dlaczego tak twierdze ?
  Kiedys te procesje Bozego Ciala byly jakies takie podniosle i religijne.
  Pokazywalismy wszystkim ze jestesmy katolikami, bylismy z tego dumni a nastroj byl swiateczny i czulo sie ta wesolosc panujaca wsrod nas. My cieszylismy sie z tego swieta !
  Dzisiaj jest to zupelnie inne.
  Niby te same procesje ale nastroj jaki panuje wsrod ludzi jest inny. Nastroj jest raczej ponury. Nie daj Boze kogos potracic to zaraz skacze z buzia.
  Ludzie ida z jakas taka pasja, z jakas zloscia i zawzietoscia chcac jakby pokac innym ze „kto tu rzadzi” , „kto to my nie jestesmy”. Czuje sie jakby wscieklosc ktora panuje posrod uczestnikow procesji.
  Po co ta atmosfera i kto doprowadza do tego napiecia nerwowego wsrod wiernych ? Na co to robi i do czego jest to mu potrzebne ? Kto i po co szarpie te nastroje wsrod narodu ? Czyzby przywodcy religijni robili to z rozmyslem i w konkretnych celach ?
  Jak ja to widze ?
  A no jest to robione po to, poniewaz wscieklym i bezmyslnym tlumem jest latwo kierowac. Wsciekli ludzie nie mysla i robia to co im kaza przywodcy religijni ktorzy nimi kieruja.
  To juz nie sa te same procesje i nie to samo Boze Cialo.

 3. RzeszowskiTroll

  W niektórych osiedlowych kręgach koncert JSJD zwany jest Metalmanią ;)

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.