Zaproszenie na Festiwal Wiary 2013

– Festiwal Wiary ma służyć ewangelizacji rzeszowian i serdecznie na niego zapraszam – mówi ks. Paweł Tomoń, diecezjalny duszpasterz młodzieży. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. W Boże Ciało (30 bm.) o godz. 9 na placu Farnym rozpocznie się czterodniowy Festiwal Wiary 2013. Później ulicami miasta przejdzie procesja eucharystyczna. Na godzinę 19 na placu Sybiraków zaplanowano koncert Jednego Serca, Jednego Ducha.

W piątek o godz. 9 w czterech kościołach stacyjnych (Fara, Bernardyni, kościół Chrystusa Króla, Salezjanów i Saletynów) odbędą się modlitwy w intencji mieszkańców Rzeszowa. O godz. 15 koronka do Bożego Miłosierdzia (w kościołach stacyjnych), a później konferencja z udziałem znanych osób, które będą świadczyć o wierze. U saletynów wierni spotkają się z Tomaszem P. Terlikowskim (piątek, godz. 15), w parafii Chrystusa Króla z Lechem Dokowiczem (piątek, godz. 15), a u bernardynów z Witkiem Wilkiem (piątek, godz. 15).

Również w piątek na Rynku o godz. 19 zorganizowany zostanie koncert ewangelizacyjny z udziałem rzeszowskiego zespołu „New Life”. O godz. 21.30 w kościołach stacyjnych będzie wieczór uwielbienia – adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 24 sakrament pojednania. W sobotę (1 czerwca) o godz. 19 w hali Podpromie wystawiony zostanie Najświętszy Sakrament i odbędzie się modlitwa o uzdrowienie. Wyświetlony zostanie film „Ja jestem i chcę Cię uzdrowić”.

W niedzielę, na koniec Festiwalu Wiary, o godz. 15 w katedrze odprawiona zostanie msza święta, odbędzie się też adoracja Najświętszego Sakramentu z łącznością z Ojcem Świętym.

and

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Jontekpniok rzeszowskiRzeszowskiTroll Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jontek
Gość
Jontek

Ks. Paweł T. od lat pracował z młodzieżą. Był dyrektorem domu rekolekcyjnego w Rzeszowie i propagatorem akcji katolickich wśród młodych. Miał zakradać się w nocy do pokoi dzieci w wieku okołogimnazjalnym, które były pod jego opieką podczas rekolekcji wyjazdowych i dotykać je. Dzieci poskarżyły się rodzicom, a ci prokuraturze. Niedawno w Sądzie Rejonowym w Rzeszowie zapadł nieprawomocny wyrok skazujący ks. Pawła T. z Rzeszowa za jego niecne czyny na rok i 6 miesięcy więzienia. Akt oskarżenia przeciwko ks. Pawłowi T. zawierał 3 zarzuty dotyczące czynów przeciwko wolności seksualnej z art. 198 kk. Artykuł mówi o tym, że karze pozbawienia wolności… Czytaj więcej »

pniok rzeszowski
Gość
pniok rzeszowski

Jako dziecko bralem udzial w procesjach Bozego Ciala i teraz tez biore. Nie sa to jednak te same procesje co kiedys byly mimo ze przeciez swieto jest to samo. Dlaczego tak twierdze ? Kiedys te procesje Bozego Ciala byly jakies takie podniosle i religijne. Pokazywalismy wszystkim ze jestesmy katolikami, bylismy z tego dumni a nastroj byl swiateczny i czulo sie ta wesolosc panujaca wsrod nas. My cieszylismy sie z tego swieta ! Dzisiaj jest to zupelnie inne. Niby te same procesje ale nastroj jaki panuje wsrod ludzi jest inny. Nastroj jest raczej ponury. Nie daj Boze kogos potracic to zaraz… Czytaj więcej »

RzeszowskiTroll
Gość
RzeszowskiTroll

W niektórych osiedlowych kręgach koncert JSJD zwany jest Metalmanią ;)