Zaprzepaszczona szansa (ZDJĘCIA)

1/8 FINAŁU PUCHARU CEV / LSK. Koniec przygody w europejskich pucharach Developresu SkyRes Rzeszów.

Zakończyła się przygoda z europejskimi pucharami Developresu SkyRes Rzeszów. Zespół Stephane Antigi wygrał w rewanżu z Unet e-work Busto Arsizo, ale w „złotym” secie lepsza była ekipa z Italii, która awansował do ćwierćfinału, gdzie zagra z Zenitem Kazań.

Zespół z Rzeszowa był o krok od awansu, po świetnym spotkaniu odrobiła straty z pierwszego meczu, ale poległ w złotym secie. Podbudowane zwycięstwem w ostatniej kolejce LSK w Policach siatkarki Developresu od samego początku odważnie ruszyły na obrońcę trofeum sprzed roku. Świetnie funkcjonowała zagrywka i wicelider włoskiej Serie A był w sporych opałach. Rzeszowianki szybko wypracowały 3-4 pkt przewagę, którą ekipa z Busto Arsizo nie była w stanie odrobić. Przez długi czas drugiej partii warunki gry dyktowała ekipa z Italii. Zespół trenera Stephane Antigi miał duże problemy w ataku. Katarzyna Zaroślińska-Król (19 proc. skuteczności), a Michaela Mlejnkova, która ją zmieniła 10 proc. Mimo takich kłopotów Developres odrobił straty, w czym duża zasługa Ali Frantii, Jeleny Blagojević i Zuzanny Efimienko-Młotkowskiej. Jeszcze więcej emocji było w secie numer trzy. W nim prowadzenie przechodziło z rąk do rąk i żadnej z drużyn nie udawało się odskoczyć na bezpieczny dystans. Gdy w końcówce włoszki wygrywały 21:18 czy 23:21 wydawało się, że przejmują inicjatywę, ale sygnał do odrabiani strat dała jak na kapitana przystało Blagojević. Rzeszowianki obroniły setbola, a za chwilę przy drugiej piłce meczowej doprowadziły do złotego seta. W nim ciężko było myśleć miejscowy o zwycięstwie, skoro w ataku miały zaledwie 12 proc skuteczności. Developres jedynie na początku prowadził 4:3 później już warunki dyktowały rywalki.

DEVELOPRES SKYRES Rzeszów 3
UNET E-WORK Busto Arsizo 0
(25:20, 25:23, 27:25, złoty set 11:15)
DEVELOPRES:
Valentin-Anderson 3, Blagojević14 , Efimienko-Młotkowska 15, Zaroślińska-Król 9, Frantti 15, Witkowska 5 oraz Krzos (libero), Mlejnkova 1.
UNET E-WORK:
Orro 2, Herbots 11, Bonifacio8, Lowe 18, Gennari 11, Washington 13 oraz Leonardi (libero), Berti, Villani 1, Bici
Sędziowali:
L. Sirakov (Bułgaria) i G. Novak (Słowenia). Widzów 3000. W pierwszym meczu: 0-3. Awans: Unet e-work Busto Arsizo.