Zarząd powiatu przemyskiego PO za wnioskiem opozycji

- Nie myśleliśmy o galerii głosując w sierpniu – przyznał szef PO w Radzie, Jerzy Krużel. Fot. Monika Kamińska

PRZEMYŚL. Przekazana przez zarząd powiatu przemyskiego PO na dwa dni przed zwołaną na wiosek opozycji (PiS i PO) sesją nadzwyczajną informacja, że zarekomenduje on klubowi PO, by zagłosował za uchyleniem uchwał wyrażających zgodę na sprzedaż działek na Rybim Placu wzbudziła spore zaskoczenie.

A to dlatego, że na sierpniowej sesji to właśnie  m.in. dzięki głosom PO te uchwały przyjęto. Szef klubu PO w radzie, Jerzy Krużel, stwierdził, że Platformy nie zakładali, iż na sprzedanych inwestorowi działkach może on wybudować na przykład galerię handlową. Rzecz cała w tym, że wszystkim radnym wiadomo było, iż plan zagospodarowania przestrzennego dla tego miejsca wcale nie wyklucza postawienia tam galerii. Jerzy Krużel przyznał, że trzeba słuchać głosu stowarzyszeń kupieckich, które zaprotestowały przeciw sprzedaży działek.

Jak zagłosują radni PO na czwartkowej (4 października) sesji nadzwyczajnej jeszcze nie wiadomo. Rekomendacja zarządu nie oznacza bowiem, że klub PO musi tak zagłosować. Niemniej opozycja już jest zadowolona. – Dobrze, że Platforma wysłuchała przemyślan – stwierdzili Władysław Bukowski (PiS) i Janusz Zapotocki (SLD).

Wiceprezydent Przemyśla Grzegorz Hayder nie krył zaskoczenia stanowiskiem zarządu koalicjanta. – Mam nadzieję, że do czwartku pan prezydent przekona radnych PO, by nie zmieniali zdania w sprawie tych uchwał – powiedział, jednocześnie przyznając, że przed rozmową z nami nie miał okazji pomówić z Robertem Chomą .

emka

do “Zarząd powiatu przemyskiego PO za wnioskiem opozycji”

  1. przemyślak

    – Nie myśleliśmy o galerii głosując w sierpniu – przyznał szef PO w Radzie, Jerzy Krużel.
    Panie Radny, Pan jako doświadczony polityk powinien czytać w myślach i „szczerych intencjach” osób składających wniosek pod głosowanie, przed każdą sesją projekty uchwał są dyskutowane w Klubach, dobrze że w porę dostrzegł Pan popełniony przez Wasz Klub Radnych PO błąd, myślę że w następnych głosowaniach będzie Pan jako szef Klubu bardziej patrzył na ręce osób składających czy referujących wnioski, pozdrawiam.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.