Zarzuty dla pseudokibiców w związku z derbami Rzeszowa

Fot. Archiwum KMP

RZESZÓW. Policjanci zatrzymali trzech pseudokibiców, którzy podczas kwietniowego meczu derbowego w Rzeszowie wnieśli i odpalili race świetlne. Dwóm z nich  grozi karta nawet do 5 lat, a trzeciemu do 2 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 21 kwietnia podczas derbowego meczu piłki nożnej pomiędzy rzeszowskimi drużynami, rozgrywanego na stadionie przy ul. Wyspiańskiego. Podczas imprezy pseudokibice odpalili na trybunie race świetlne. Ich wnoszenie oraz posiadanie podczas imprezy masowej jest w myśl ustawy zabronione.

Bezpośrednio po zakończeniu meczu policjanci zabezpieczyli miejsce, gdzie doszło do odpalenia rac. Przystąpili również do identyfikacji sprawców. Dużym utrudnieniem był fakt, że w większości byli oni zamaskowani. Jednak na podstawie zebranych informacji i ustaleń własnych, policjanci wytypowali kilku potencjalnych sprawców. To trzej mieszkańcy Rzeszowa w wieku od 18 do 27 lat.

We wtorek funkcjonariusze wydziału zatrzymali i przesłuchali sprawców. Dwóch 18-latków usłyszało zarzuty wniesienia i odpalenia podczas imprezy masowej materiałów pirotechnicznych oraz używania elementów odzieży w celu uniemożliwienia rozpoznania. Trzeci sprawca odpowie za za odpalenie racy świetlnej. Podczas przesłuchania przyznali się do winy. Skorzystali również z prawa do dobrowolnego poddania się karze.

W sprawie nadzorowanej przez Prokuraturę Rejonową dla miasta Rzeszowa trwają dalsze czynności wyjaśniające.

pad/KMP

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
radca prawny
radca prawny
8 lat temu

Co to za jakis obled z tym DOBROWOLNYM poddawaniu sie karze ?
To nie przestepca powinien wyznaczac sobie kare ale SAD powinien mu ta kare wymierzac.
Kara powinna byc dotkliwa i wymierzana odgornie tak zeby przestepca wiedzial ze zostal ukarany i za co !!
Co to smichy chichy sie urzadza a wymiaru sprawiedliwosci ?

NR
NR
8 lat temu
Reply to  radca prawny

„radca prawny” ???????To nie ty powinieneś się wypowiadać w tej kwestii, a na pewno nie podpisywać matole w ten sposób!!!! Popatrz ilu faktycznych przestępców unika kary za na prawdę poważne „myki”! Chłopaki sobie „zaświecili” , a ty ciężko oburzony! Co ? tupecik ci przypaliło? To trzeba było siedzieć w domciu na d…. i produkować się na innym forum!!!! (a karać to chyba trzeba takich jak ty za twoje „przestępstwo” ignorancji!

rzeszowiak
rzeszowiak
8 lat temu

W nagrode za ten wybryk wlozyl bym kazdemu po racy do odbytnicy i odpalil.

NR
NR
8 lat temu
Reply to  rzeszowiak

No na twoją d…ę to szkoda by było nawet racy!(pewno „moralisto” znasz mecz z przekazów medialnych , a szczególnie z „gw”! Żenujący jesteś ‚forumowiczu”!