Zasadzili drzewka, żeby je zasłonić płotkiem

Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Sześcienne drzewka, krzaczki i rośliny – na al. Kopisto kilka tygodni temu zaczęło się zasadzanie pasa zieleni.

W sumie na ten cel z budżetu miasto wydano ok. 170 tys. zł. Mieszkańców dziwił fakt, że nasadzanie zaczęło się późną jesienią, zamiast zaczekać z tym do wiosny. Jak słusznie zauważali – rośliny mogą nie wytrzymać nadmiaru soli z dróg i niskiej temperatury.

Mimo zapewnień drogowców o tym, że rośliny zostały specjalnie dobrane do pory roku, to już widać, że nie do końca się z tym zgadzają, skoro został już zamontowany płotek wokół pasa zieleni. Teraz dzięki niemu nie widać połowy nasadzeń. Czy o to chodziło?

en

do “Zasadzili drzewka, żeby je zasłonić płotkiem”

 1. garda

  I znowu dali komuś zarobić.Dobrze ,że nie płacą z własnej kieszeni.

 2. mozambik

  co te drzewa robią poza tym ze je tam posadzili ze to kosztuje 170 tys złotych – dają złote nasiona ?

 3. der

  Ile kosztuje 1 drzewko z dodatkowymi kosztami.

 4. Rzeszowianka

  no właśnie chyba dobrze, że osłaniają przed solą, bo na wiosnę zaraz pojawiłby się artykuł, że wywalili kupę kasy w błoto i wszystko uschło. krzewy można sadzić jesienią lub wiosną, posadzone teraz powinny lepiej się ukorzenić i ładniej rosnąć, niż takie które zostałyby na świeżo wsadzone na wiosnę.

 5. Franciszek

  Tak ma być! Zasypanie błotem z solą to na wiosnę byłyby tylko suche patyki,jak ktoś się nie zna to niech popatrzy na trawniki wzdłuż chodników na wiosnę.

 6. blokers

  …”robote trza robić”…mowi ferenc zacierając z radości ręce

 7. oleg

  jak to w polsce , najpierw robimy później myślimy

 8. kasprzak

  Chodzi o to, że ziemia została wymieniona na żyzną (chyba każdy kto posiada kwiatki w domu wie co to znaczy), dlatego też zanim rośliny się mocno ukorzenią trzeba je zabezpieczyć przed nadmiarem szkodliwej soli drogowej.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.