Zasiała konopię dla… odstraszania owadów

Fot. KPP

STALOWA WOLA. Kara pozbawienia wolności do 3 lat grozi 61-letniej mieszkance Stalowej Woli, która w swoim ogrodzie posiała konopie. Kobieta uważa, że miały one za zadanie odstraszyć owady.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego stalowowolskiej komendy otrzymali sygnał, że na posesji należącej do mieszkanki Stalowej Woli uprawiane są konopie. Kiedy policjanci udali się tam, potwierdzili tą informacje. Okazało się, że w różnych miejscach na podwórku rosną dorodne krzaki ziela konopi. Policjanci zabezpieczyli 148 tych roślin o wysokości od 50 cm do prawie 2 metrów.

Z relacji właścicielki stróże prawa dowiedzieli się, że roślina ta ma właściwości odstraszające wszelakie owady. Policjanci usłyszeli też, że roślina ma bardzo ładny wygląd i wydziela przyjemny zapach, co było powodem jej wysiania w ogrodzie. Kobieta została przesłuchana w tej sprawie i zwolniona.

Za uprawę konopi grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Stalowej Woli.

tc/KPP

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
VV
VV
8 lat temu

sa tyllko dwie mozliwosci. albo rzeczywiscie nie wiedziala, ze to marycha… a z drugiej strony ilosc zasadzonego ziela mocno zastanawia.

piździsław
piździsław
8 lat temu

ludzie to jednak … są, żeby mu lepiej było to drugiego sprzeda

parafianin
parafianin
8 lat temu
Reply to  piździsław

Tak nalezy postepowac!

władek
władek
8 lat temu
Reply to  parafianin

Z ciebie taki parafianin ,jak z koziej d..y trąba!