Zaskakująca decyzja papieża Benedykta XVI. Abdykacja!

Fot. PAP

Papież poinformował, że zakończy pontyfikat 28 lutego o godz. 20. Wówczas rozpocznie się okres sede vacante – powiedział rzecznik Watykanu ksiądz Federico Lombardi.

Corriere della Sera, włoski dziennik, informuje, że papież złożył taką deklarację po łacinie w czasie poniedziałkowego konsystorza w sprawie kanonizacji męczenników z Otranto. – Ustępuję dla dobra Kościoła – miał powiedzieć Benedykt XVI. – Moje siły z powodu zaawansowanego wieku nie wystarczają, by pełnić w odpowiedni sposób posługę – dodał papież kardynałom na konsystorzu. – Czuję ciężar mojej posługi, zostawiam pontyfikat dla dobra Kościoła – powiedział Benedykt XVI.

Informacja o abdykacji papieża podana najpierw przez agencję Reutersa wywołała szok i niedowierzanie. Komentatorzy długo nie chcieli wypowiadać się w mediach na ten temat, czekając na komunikat Watykanu.

ps

do “Zaskakująca decyzja papieża Benedykta XVI. Abdykacja!”

 1. sledik

  A czy Michael Jackson gdyby zyl to mialby szanse na tym konklawe ?

 2. iza

  Piecowy
  Ciebie nie było a kosciół był. Ciebie nie będzie, a kościół będzie. Pluj sobie ile wejdzie, a tej prawdy nie zmienisz.

 3. sovieticus

  postrafiam fszystkich polakófffffff

 4. piecowy

  i tu mamy problem bo jak benek do cywila to nasz JPII świętym już nie będzie bo kumpel jeszcze mógł go przepchnąć a,teraz murzyn nie puści za nic i te michaliki głodzie i inne już markotni bo kicha wyszła i benek pomieszał a,ten zadziwisz to aż kipi na wawelu.Jarkowi też namieszał bo miało być szumnie a,benek wział wszystko i nawet gliński jest niczym z wieściami z watykanu.Mądrzy pisza ze to już koniec ich posługi i rozsypie się to wszystko

 5. wlad

  „Krzysztof
  11 lutego 2013 – 18:39

  PiS przygotował na dziś ładną szopkę z prof. Glińskim w roli głównej i miało to zdominować serwisy informacyjne. A tu nagle papież abdykowała i cały misterny plan Hofmana w pizdu…”

  hehehhe to przeciw kunusom jeszcze benek

 6. Krzysztof

  PiS przygotował na dziś ładną szopkę z prof. Glińskim w roli głównej i miało to zdominować serwisy informacyjne. A tu nagle papież abdykowała i cały misterny plan Hofmana w pizdu…

  • Ambroży

   Krzysztof – nie ścigaj się w głupocie i inwektywach z posłanką Senyszyn !. Jak na razie Papież , to nie Grodzka rodzaju żeńskiego?.

 7. ROMAN

  nie – zostanie wybrany kardynał z Ameryki[ może Kanadyjczyk] – zobaczymy 20 marca.

 8. damian

  oby nie wybrali murzyna bo mam przeczucie ze sond najwyszy nadhodzi mudlcie sie jak nigdy do tond

 9. gość

  Według przepowiedni Benedykt XVI będzie ostatnim białym Papieżem, teraz na jego miejscu zasiądzie czarno skóry kardynał, który będzie się nazywał Petrus Romanu czyli Piotr Rzymianin. Zapoczątkuje to upadek, ludzie będą odstępować od wiary i kościoła. Koniec końców będzie wtedy jak Pan Jezus zdejmie z krzyża swoją prawicę i bezwładnie opadnie ręka na dół.

 10. rogol

  Jasiu kler rospuscil i nawet niemcowi nie udalo sie go zdystyplinowac.Braklo mu sil.

 11. admin

  Marek Torla o abdykacji Papieża Benedykta XVI.
  Cóż powiedzieć. Totalne zaskoczenie. Nikt nie mógł się tego spodziewać. W mojej opinii Papież Benedykt XVI postąpił zgodnie z własnym sumieniem. Wielokrotnie był on świadkiem już w tych ostatnich latach pontyfikat Papieża Jana Pawła II. Widział On to że Papież był już niedyspozycyjny, tzn. nie mógł w pełni sprawować urzędu, nie mógł podróżować. To jest pewien rodzaj utrudnienia. Jednocześnie Papież Benedykt XVI obalił ten mit, że urząd papieski należy pełnić dożywotnio. Wcześniej przykład abdykacji miał zajście prawie 700 lat temu, kiedy to Papież Celestyn V abdykował bez żadnych nadzwyczajnych okoliczności. Cóż widocznie tak musiało być. W takiej sytuacji możemy się tylko modlić o to, aby dokonano dobrego wyboru nowej głowy kościoła. Jednocześnie nowy Papież będzie musiał sprostać tym zadaniom z którymi nie poradził sobie, ponieważ zabrakło mu sił Benedykt XVI.
  Komentarz Marka Torla z FM Prawa i Sprawiedliwości ws. abdykacji Papieża Benedykta XVI.

 12. wlad

  wojtyła by tkwił do końca a tu trzeba powiedziec benek ma klasę

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.