Zaskakująca deklaracja Szczubiała

TAURON BASKET LIGA. Play-off coraz bardziej oddalają się od Tarnobrzega.

Koszykarze Siarki Jezioro Tarnobrzeg przegrali w Starogardzie Gdańskim z Polpharmą. Była to druga z rzędu porażka naszego zespołu, która coraz bardziej oddala awans Jeziorowców do fazy play-off. Zaskakujące oświadczenie po meczu wygłosił szkoleniowiec ekipy z Tarnobrzega Dariusz Szczubiał.

- Z tym zespołem, który mam w tej chwili, nie chce mi się pracować – mówił trener. – Prawdopodobnie, bez względu na to czy jest to dobry wynik czy niezły, będę próbował odejść. Koszykówka jest czymś więcej niż zabawą. Jeśli chcą się bawić – niech się bawią. Ja nie mam zamiaru. Mam umowę. Jeśli właściciele klubu powiedzą, że mam zostać do końca, to zostanę. Jeśli nie, to na pewno odejdę. Mnie to po prostu nie bawi – stwierdził Szczubiał.

Jeziorowcy w Starogardzie Gdańskim mieli swoje szanse na wygraną. Początek meczu przebiegał pod dyktando gości, którzy prowadzili 18:11. W drugiej kwarcie gospodarzy szybko zniwelowali straty. Po zmianie stron obie drużyny postawiły na szybką grę w ataku. Kibice mogli oglądać sporo skutecznych akcji na obwodzie. W rzutach z dystansu rzadko mylili się Miller i Arabas. Jeziorowcy właśnie po trójce Amerykanina prowadzili 57:51 Losy meczu rozstrzygnęły się na początku IV kwarty. Gospodarze zdobyli dziewięć oczek z rzędu, objęli prowadzenie i nie oddali go już do końca.

Polpharma Starogard Gdański – Siarka Jezioro Tarnobrzeg 89:82 (13:18, 26:19, 22:25, 28:20)

Polpharma: Hazzard 13 (3×3), Dąbrowski 12 (3×3), Wall 11 (1×3), Metelski 11, Śnieg 20 oraz Arabas 17 (5×3), Nowakowski 4, Hicks 1, Paul 0.
Siarka Jezioro: Miller 25 (5×3), Barycz 15 (1×3), Tiller 11 (1×3), Piechowicz 9 (1×3), Karnowski 9 oraz Doaks 9, Pyszniak 3 (1×3), Rabka 1, Wyka 0.

Sędziowali: Andrzej Zalewski, Marcin Koralewski i Karol Nowak. Widzów 1200.