Zaskakująca sprzedaż działki pod Millenium Hall

Prace przy budowie Millenium Hall idą pełną parą. Obiekt ma być oddany w październiku 2011 r.

RZESZÓW. 30 mkw. pod budowaną wielką galerią ma nowego właściciela

W ostatni piątek doszło do sprzedaży udziału w jednej z działek na terenie Millenium Hall. Nowy właściciel kupił ją od spadkobierców zmarłej współwłaścicielki gruntu.

W piątek informowaliśmy w Super Nowościach, że spadkobiercy zmarłej współwłaścicielki jednej z działek na terenie Millenium Hall żądają wyjaśnienia dlaczego na ich gruncie prowadzone są prace budowlane. Działka nr 1060 nie była licytowana wraz terenem inwestycji i należy do różnych osób prywatnych.

Tymczasem jak ustaliliśmy, również w piątek zawarto akt notarialny między spadkobiercami, a nowym właścicielem, który kupił udział w działce wynoszący 2/100 części nieruchomości (to ok. 30 mkw.).

Udało się nam dotrzeć do nabywcy udziału w nieruchomości, który potwierdził fakt zawarcia transakcji. Nowy właściciel, na razie zachowujący anonimowość, poinformował nas także, że w dniu nabycia wysłał listem poleconym pismo na adres prezesa spółki Develop Investment Marty Półtorak (czyli obecnego inwestora Millenium Hall), w którym stwierdza, że prowadzone prace budowlane uniemożliwiają mu wykonywanie jego praw jako współwłaściciela gruntu.

Nabywca czeka na odpowiedź inwestora

Prezes Półtorak – o czym już pisaliśmy – podkreśla, że wspomniana działka jest w planie zagospodarowania ujęta jako droga publiczna. Jednak nasz rozmówca uzyskał w Urzędzie Miasta zaświadczenie, że w części jest ona przeznaczona m.in. pod usługi komercyjne i parkingi podziemne. Dlatego nowy współwłaściciel zadał w swym piśmie pytanie, czy jest prawdą, że działka zabudowana została parkingami podziemnymi i nadwieszoną częścią budynku handlowego.

Współwłaściciel działki docieka również czy Marta Półtorak posiada tytuł prawny do dysponowania tym udziałem, gdyż poprzedni współwłaściciele nikomu go nie udzielali. Jednocześnie stwierdza, że w przypadku braku odpowiedzi spółki w ciągu 7 dni, wystąpi na drogę sądową w celu ochrony swoich praw.

Do tematu wrócimy.

Krzysztof Kuchta

kkuchta@pressmedia.com.pl

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments