Zaśpiewam ci tak

Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. W piątek 7 grudnia o godz.19 w studiu koncertowym Polskiego Radia Rzeszów przy ul. Zamkowej 3 odbędzie się koncert “Zaśpiewam ci tak”, poświęcony pamięci Miry Kubasińskiej.

– Jest on częścią działań zmierzających do ufundowania tablicy pamiątkowej, która ma zawisnąć na murze Starego cmentarza w Rzeszowie – powiedział Stanisław Żyracki, dyrektor Gimnazjum nr.11 w Rzeszowie, współorganizator akcji.

Usłyszymy utwory z repertuaru Kubasińskiej(1944-2005) w wykonaniu młodych muzyków ,głównie studentów Instytutu Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Ten muzyczno-wspomnieniowy wieczór z ciekawymi, nowymi aranżacjami utworów poprowadzi Andrzej Klee. Kierownictwo muzyczne: Wojciech Jakubiec i Kamil Nieznański. Koncert będzie transmitowany na antenie radiowej.

niemasz

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
iza Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
iza
Gość
iza

Pamiętam doskonale Mirę i jej manierę poruszania się na estradzie.
Była na topie i miała swoich wiernych słuchaczy. Rozwód i rozstanie z Tadeuszem Nalepą zgasiło ją muzycznie. Jej miejsce na estradzie zajęła Gagunia – partnerka Nalepy. Mira nie występowała, żyła skromnie, bez rozgłosu. Prowadziła kiosk w podziemiach Dworca Centralnego w Warszawie.
Dobrze, że Rzeszów dba o pamięć Miry. Przecież Nalepa jednoznacznie kojarzy się z Rzeszowem.