Zatruty bielik uratowany

Fot. ORZChr w Przemyślu

PRZEMYŚL. Kolejny ptak w przemyskiej lecznicy.

Około trzech tygodni potrwa leczenie i rehabilitacja młodego bielika, który zatruty trafił do przemyskiego Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych. Sylwek, bo tak nazwali ptaka weterynarze, którzy “dzięki” niemu musieli zmienić troszkę swoje sylwestrowe plany ma około roku i jest dorodnym samcem. Do Ośrodka trafił z zatruciem.

– Wszystko wskazuje na to, że po prostu zjadł zatrute mięso – wyjaśnia Radosław Fedaczyński z ORZChr w Przemyślu. Najprawdopodobniej bielik posilił się mięsem pozostawionym dla lisów. Niestety, takie “podtruwanie” zwierząt to nierzadka praktyka. Ofiarami trucicieli padają nie tylko lisy, ale także inne mięsożerne zwierzęta, w tym ptaki.

Sylwka udało się uratować. Dzięki szybkiemu płukaniu żołądka i kuracji lakami wraca już do zdrowia. – W niedługim czasie będzie można wypuścić go na wolność – mówi R. Fedaczyński. Pozostaje mieć nadzieję, że Sylwek będzie bardziej uważał teraz na swe menu, bo na to, że ludzie przestaną bezmyślnie podrzucać zatrute mięso, chyba, niestety, nie ma co liczyć.

emka

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
adfROMAN Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
adf
Gość
adf

Fajnie ,że w Przemyślu leczy się i ratuje za wszelką cena ptaszory ale dla czego tak gardzi się ludżmi w szpitalach traktuje się ich jak śmiecie.

ROMAN
Gość
ROMAN

wyrazy uznania Panie dktorze za uratowanie tego ptaka – szkoda że bezmyślne durnie chodzą po tym ziemskim padole i same nie spróbują tej trucizny – którą serwują przyrodzie.