Zatrzymali działkowych włamywaczy

Fot. KPP

STALOWA WOLA.  Krótko cieszyli się swoim łupem pochodzącym z włamania do altanki na ogrodach działkowych Hutnik II dwaj mężczyźni. Policjanci zatrzymali ich kilka godzin po włamaniu i odzyskali skradzione przedmioty. Za włamanie grozi im kara pozbawienia wolności od roku do10 lat.

Wczoraj rano stalowowolscy policjanci zostali poinformowani przez małżeństwo ze Stalowej Woli o włamaniu do ich altanki na ogródkach działkowych. Nieznani sprawcy ukradli ręczną pompę wodną oraz włamali się do altanki skąd skradli podkaszarkę, elektronarzędzia i inne przedmioty o łącznej wartości ok. 2 tys. zł.

Policjanci ustalili, że związek z tym włamaniem mogą mieć dwaj mężczyźni. Jeden z nich to osoba bezdomna, a drugi  to mieszkaniec Stalowej Woli. Podjęte w tej sprawie działania doprowadziły do zatrzymania 47-latka i jego 30-letniego wspólnika. W samochodzie będącym w użytkowaniu starszego z mężczyzn policjanci odnaleźli skradzione przedmioty. Mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do komendy.

Zbadano ich stan trzeźwości. Starszy mężczyzna był trzeźwy, u młodszego badanie wykazało 2,6 promila alkoholu w organizmie. Obaj trafili do policyjnego aresztu.

pad, KPP

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments