Zatrzymali przemytnika

Fot. Archiwum

Policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę opla omegi, który przekroczył dozwoloną prędkość. Jednak nie to było powodem zatrzymania go w policyjnym areszcie. 53-latek przewoził w swoim oplu 400 kartonów papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Wczoraj przed południem patrol lubaczowskiej drogówki pracował z radarem na terenie gminy Cieszanów. Policjanci zauważyli opla omegę, którego kierujący przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym. Funkcjonariusze zatrzymali samochód. Podczas prowadzonej kontroli, kierowca opla był bardzo niespokojny.

Zachowanie mężczyzny wzbudziło podejrzenie policjantów i postanowili oni przeszukać samochód. Na tylnym siedzeniu opla funkcjonariusze ujawnili sześć foliowych worków, w których znajdowały się papierosy. Szybko okazało się, że nie mają one polskich znaków akcyzy skarbowej. Łącznie zabezpieczono 4000 paczek papierosów.

Kierowcę opla, 53-letniego mieszkańca Jaworzna, przewieziono do lubaczowskiej komendy Policji. Pojazd zabezpieczono na policyjnym parkingu i prokurator zadecyduje, czy zostanie on zajęty na poczet kary. Ustalono, że ujawnione papierosy stanowią uszczuplenie podatku akcyzowego na kwotę 51 tys. zł.

Za swój czyn sprawca odpowie przed  sądem.

pad/KPP

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments