Zatrzymań po derbach w Dębicy ciąg dalszy

Fot. KPP

DĘBICA. Kolejni trzej pseudokibice usłyszeli zarzuty zakłócania porządku publicznego, którego dopuścili się po derbowym meczu w Dębicy 19 maja br.

Tuż po zakończonym spotkaniu około 300-osobowa grupa kibiców z sektora gospodarzy wbiegła na płytę stadionu, kierując się w stronę gości. Pracownicy ochrony oraz policjanci musieli interweniować, by przywrócić porządek. Uzyskane podczas meczu i po jego zakończeniu nagrania pozwoliły ustalić i zidentyfikować kolejnych chuliganów.

Wczoraj zarzuty wtargnięcia na murawę stadionu oraz udziału w zbiegowisku usłyszało trzech mężczyzn w wieku 24, 31 i 36 lat. Dwaj z nich to dębiczanie, 31-latek natomiast to mieszkaniec gminy Czarna. Teraz staną przed sądem.

To kolejne zatrzymania w związku ze zdarzeniami, do których doszło po meczu derbowym w Dębicy. Tuż po nim policjanci zatrzymali sześciu najbardziej agresywnychpseudokibiców, a w ubiegły poniedziałek dębicki sąd zastosował trzymiesięczny areszt wobec 33-letniego mężczyzny, który podczas meczu dopuścił się naruszenia porządku publicznego i wziął czynny udział w ataku na funkcjonariuszy.

Policjanci prowadzą dalsze czynności zmierzające do ustalenia kolejnych osób, które podczas meczu derbowego dopuściły się naruszenia przepisów prawa.

tc/KPP

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.