Zatrzymani kilka minut po kradzieży samochodu

Fot. Archiwum

NISKO. Właściciel zostawił swój samochód na podjeździe z kluczykami w stacyjce. Po około 10 minutach matka pokrzywdzonego zauważyła, że volkswagen bez włączonych świateł wyjeżdża z posesji i kieruje się w stronę ul. Sandomierskiej.

Właściciel natychmiast powiadomił policję.  Policjanci zatrzymali pojazd wraz ze dwoma złodziejami po zaledwie siedmiu minutach od kradzieży. Młodzi mężczyźni nie stawiali oporu. Jeden ze sprawców niedawno skończył 18 lat, drugi skończy za kilka dni. Obaj byli pijani, mieli około 1,5 promila alkoholu w organizmie. 18-latek siedzący w skradzionym pojeździe jako pasażer jest w trakcie kursu na prawo jazdy. Tego dnia po zakończonej z instruktorem jeździe spotkał się z kolegą. Pili razem alkohol. Planowali spotkać się ze znajomymi. Na wysokości posesji, na której ukradli samochód odebrali telefon, że spotkanie zostało odwołane. Wtedy właśnie zauważyli, że brama jest otwarta, a w stacyjce są kluczyki. Wsiedli do samochodu i odjechali.

Młodzi mężczyźni poniosą konsekwencje kradzieży pojazdu, ponadto kierowca odpowie jeszcze za jazdę w stanie nietrzeźwości.

pad/KPP

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.