Zatrzymani kolejni egzaminatorzy!

Do tarnobrzeskiego sądu wpłynęły cztery wnioski o tymczasowe aresztowanie. Do ilu przychylił się sąd, dowiemy się już w czwartek (28 bm.). Fot. Bogdan Myśliwiec

TARNOBRZEG. Do Sądu Rejonowego w Tarnobrzegu wpłynęły cztery wnioski o areszty tymczasowe dla egzaminatorów Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego.

Trwa śledztwo w sprawie korupcji w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu. W środę (27 bm.) policja na wniosek prokuratury w Tarnobrzegu zatrzymała dwóch kolejnych egzaminatorów.

Zatrzymania osób związanych najprawdopodobniej z ustawianiem egzaminów w tarnobrzeskim WORD-ie trwają od poniedziałku. Z tego co udało nam się ustalić, w poniedziałek zatrzymanych zostało siedmiu pracowników ośrodka. Jak przyznaje Wiesław Lichota, dyrektor WORD, byli to wyłącznie egzaminatorzy. Jednego z nich zwolniono po przesłuchaniu.

– W środę dwóch kolejnych egzaminatorów zostało zatrzymanych przez policję. Dwóch, z tych, którzy zostali zabrani z placu w poniedziałek pojawiło się w środę w pracy. Nie podjęli jednak obowiązków służbowych, ale złożyli jedynie wnioski urlopowe do 18 kwietnia – mówi Wiesław Lichota.

Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu wciąż milczy na temat działań, jakie podejmuje w tej sprawie i zapowiada, że w czwartek udzieli już pierwszych konkretnych informacji.

Z tego co udało nam się ustalić, do Sądu Rejonowego w Tarnobrzegu wpłynęły już cztery wnioski o areszt. Czy dotyczą one jednak tylko egzaminatorów? Tego nie udało nam się dowiedzieć. Nieoficjalnie mówi się bowiem o co najmniej dwóch innych osobach spoza WORD, które zostały także zatrzymane. Dyrekcja ośrodka podejrzewa jednak, że może chodzić o egzaminatorów, gdyż w przeciwnym razie, po trwającym 48-godzin zatrzymaniu, pojawiliby się w środę w pracy tak jak ich koledzy.

Posiedzenia sądu w sprawie zastosowania środków zapobiegawczych trwały w środę do późnego popołudnia. Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić, tymczasowo aresztowana cztery osoby.

Sytuacja w WORD staje się coraz trudniejsza jeśli chodzi o sprawne przeprowadzanie egzaminów.

– Staram się zapewnić płynność w egzaminowaniu kandydatów na kierowców, ale przyznaję, że w środę mieliśmy około półtoragodzinne opóźnienie. Ten tydzień musimy się jakoś przemęczyć, ale od 2 kwietnia kadra zostanie uzupełniona o cztery nowe osoby. Ośrodek, mimo tego wszystkiego co się stało, musi przecież sprawnie funkcjonować – dodaje Lichota.

Małgorzata Rokoszewska

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o