Zatrzymani z tysiącem porcji amfetaminy

W mieszkaniach zatrzymanych policjanci odkryli prawdziwy magazyn hurtowych ilości narkotyków. Fot. Policja

TARNOBRZEG. Policja powstrzymała 22- i 23-latka przed rozprowadzeniem kilograma amfetaminy.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o posiadanie sporej ilości narkotyków. Podczas przeszukania mieszkań 22- i 23-latka znaleziono kilogram amfetaminy, z której można przygotować aż 1000 porcji narkotyku!

– Kryminalni, którzy na co dzień zajmują się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, uzyskali informację o osobach, które mogą posiadać narkotyki – mówi nadkom. Beata Jędrzejewska-Wrona, oficer prasowy tarnobrzeskiej policji. – W minioną środę funkcjonariusze zatrzymali dwóch mieszkańców gminy Grębów. Są to młodzi mężczyźni w wieku 22 i 23 lat.

Podczas przeszukania mieszkań podejrzanych kryminalni zabezpieczyli kilogram amfetaminy, stanowiącej tysiąc jednorazowych porcji narkotyku o wartości 40 tysięcy złotych oraz blisko 150 porcji marihuany.

Mężczyźni usłyszeli zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Zostali przesłuchani, ale nie przyznali się do popełnienia przestępstwa. Jeden z zatrzymanych mężczyzn został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy, a wobec jego kolegi prokurator zastosował dozór policyjny.

– Dzięki policyjnym działaniom na czarny rynek nie trafi tysiąc porcji amfetaminy i blisko 150 porcji marihuany – dodaje pani rzecznik.

Przypomnijmy, że za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara od roku do 10 lat więzienia.

Małgorzata Rokoszewska

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o