Zatrzymano grupę samochodowych włamywaczy

Fot. KPP

JASŁO. Policjanci z wydziału kryminalnego ustalili i zatrzymali pięciu młodych mężczyzn, którzy włamywali się do samochodów. Kradli radioodtwarzacze, radia i anteny CB, jak też inne rzeczy pozostawione w autach.

Policjanci z jasielskiego wydziału kryminalnego prowadzili czynności dotyczące włamań do samochodów, do których dochodziło w październiku br. na terenie Jasła. W minionym tygodniu policjanci zdobyli informacje, które pomogły trafić na trop sprawców. Ich analiza pozwoliła zebrać dowody przeciwko trzem młodym mężczyznom z gminy Tarnowiec. Funkcjonariusze weszli do ich domów. W czasie przeszukania znaleźli cześć skradzionych z samochodów przedmiotów. Podejrzany 19-latek i dwaj jego 23-letni koledzy zostali zatrzymani.

W trakcie  wykonywanych czynności śledczy ustalili, że podejrzani na sumieniu mają także inne przestępstwa i nie działali w nich sami. W związku z tym, do pracy znów przystąpili funkcjonariusze kryminalni. Przeanalizowali zebrany materiał dowodowy i po kilku godzinach znali już tożsamość kolejnych dwóch mężczyzn, którzy uczestniczyli w przestępstwach. W ich domach znaleźli część skradzionych przedmiotów. Dwaj mieszkańcy gminy Tarnowiec w wieku 19 i 20 lat zostali zatrzymani i dołączyli do swych wspólników.

W toku prowadzonego postępowania policjanci potwierdzili, że podejrzani na przełomie września i października br. w różnych konfiguracjach osobowych włamywali się do samochodów na terenie Jasła. Ich łupem padły halogeny, radia i anteny CB, radioodtwarzacze, głośniki, nawigacja i inne przedmioty znajdujące się w pojazdach.

Funkcjonariusze ustalili również, że trzech z nich w lutym br. włamało się do stojącej na jednym z parkingów w Jaśle hondy civic i po uruchomieniu silnika dokonali jej zaboru. Samochód porzucili kilka ulic dalej, wcześniej kradnąc z niego przednie koła oraz radioodtwarzacz. W czasie dochodzenia śledczy potwierdzili, że podejrzani podobnych czynów dopuszczali się na terenie Krosna.

Zatrzymanym dotychczas, w zależności od popełnionych przestępstw, postawiono 8 zarzutów o włamania i kradzieże. Trzech z nich usłyszało również zarzut zaboru cudzego pojazdu w celu krótkotrwałego użycia. Za popełnione przestępstwa grozi im do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy. Odzyskane przedmioty policjanci wkrótce zwrócą prawowitym właścicielom.

tc/KPP

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Gela Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Gela
Gość
Gela

B.Dobrze