Zatrzymano grupę włamywaczy

DĘBICA. Policjanci ustalili kto włamywał się do obiektów przy budowanej autostradzie oraz do niezamieszkałych jeszcze domów.

W ostatnim czasie w powiecie dębickim doszło do serii włamań. Najczęściej było to w pobliżu budowanej autostrady, choć sprawcy włamywali się również do nowo budowanych domów i blaszanych garaży. Łupem padały elektronarzędzia, przewody elektryczne, sprzęt wykorzystywany na placu budowy, a także materiały budowlane. Włamywacze nie oszczędzili nawet muzeum przy Górze Śmierci, skąd zabrali przewody elektryczne.

Według policji, włamywacze to czterej mężczyźni w wieku od 24 do 28 lat. Mężczyźni przyznali się do winy i złożyli wyjaśnienia. W trakcie wyjaśniania sprawy okazało się, iż odpowiadają oni również za co najmniej sześć innych nie zgłoszonych policji kradzieży. Poza tym, policjanci ustali, iż zatrzymani mężczyźni mają w swoim „dorobku” również włamania na terenie sąsiednich powiatów: mieleckiego i ropczycko-sędziszowskiego. Większość skradzionego mienia odzyskano. Ustalono również osoby, które pomagały w ukryciu skradzionych przedmiotów i zajmowały się ich sprzedażą.

ac

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments