Zatrzymano sprawców napadu

DYNÓW, pow. rzeszowski. Policjanci zatrzymali sprawców napadu na stację paliw w Dynowie. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Błażowej Dolnej.

Do napadu na stację paliw mieszczącą się przy ulicy Grunwaldzkiej w Dynowie, policjanci zostali wezwani 11 listopada 2010 roku. Dwaj zamaskowani sprawcy po wejściu do pomieszczeń stacji i sterroryzowaniu nożem pracownika obsługi zabrali z kasy ponad 11 tys. zł. Po tym zdarzeniu napastnicy uciekli stojącym nieopodal samochodem.

Na miejsce skierowana została ekipa dochodzeniowa i służby operacyjne, które zabezpieczyły ślady i zbierały informacje. Policjanci z wydziału kryminalnego ustalili i kilka dni temu zatrzymali podejrzanych o ten napad. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Błażowej Dolnej.

Podczas przesłuchania, 19-latek i o cztery lata starszy jego wspólnik, przyznali się do winy. Z ich relacji wynikało, że dokładnie zaplanowali napad na stację, przygotowując kominiarki i dodatkową odzież, którą po zdarzeniu wyrzucili. Obserwując chwilę wcześniej stację wiedzieli, że obsługuje ją tylko jeden pracownik.

19-latek trafił do aresztu śledczego na trzy miesiące, a jego kolega na dwa miesiące. Grozi im kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata

ga

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments