Zatrzymany przewoźnik promu

Z przeprawy promowej w Tarnobrzegu korzystają nie tylko zmotoryzowani, ale i piesi, bo to najszybszy sposób na dostanie się z jednego brzegu Wisły na drugi. Fot. Bogdan Myśliwiec

TARNOBRZEG. Przewoził promem pod wpływem alkoholu, policjanci zatrzymali mu uprawnienia.

W ostatni weekend na terenie powiatu tarnobrzeskiego policjanci zatrzymali 4 nietrzeźwych kierujących. Jednym z nich był przewoźnik promu. Rekordzistą wśród kontrolowanych okazał się rowerzysta, który wydmuchał w alkomat aż 2,08 promila alkoholu.

- W niedzielę, o godzinie 19.30, dyżurny jednostki Policji otrzymał zgłoszenie o tym, że osoba przewożąca promem pasażerów na rzece Wiśle w Tarnobrzegu może być pod wpływem alkoholu. Podczas kontroli okazało się, że 42-letni mężczyzna jest pijany. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie 1,11 promila alkoholu. Przewoźnikowi zatrzymano uprawnienia do kierowania promem – informuje nadkom. Beata Jędrzejewska-Wrona, oficer prasowy tarnobrzeskiej Policji.

Za kierowanie pod wpływem alkoholu odpowie także 46-letni mieszkaniec gminy Baranów Sandomierski. Policjanci zatrzymali mężczyznę, który kierował fiatem punto w piątek, w miejscowości Skopanie. Badanie alkomatem wykazało u niego 0,50 promila alkoholu w organizmie.

Z promilami  wybrał się również na przejażdżkę rowerem mężczyzna, którego policjanci zatrzymali do kontroli drogowej na terenie Baranowa Sandomierskiego. Badanie alkomatem wykazało u niego 1,26 promila alkoholu w organizmie.

mrok

do “Zatrzymany przewoźnik promu”

  1. sledik

    Czy co prawda pijany pieszy i przytrzymujacy rower ktory nie chce sam jechac moze byc za to ukarany ?

Skomentuj

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.