Zatrzymany sprawca brutalnych napadów na starsze kobiety

Fot. Archiwum

MIELEC.  Nierzadko działał bardzo brutalnie, przewracając na ziemię i bijąc leżące starsze kobiety, które broniły swoich torebek.

Mieleccy policjanci od kilku miesięcy prowadzili intensywne czynności w sprawie kradzieży torebek i rozbojów, dokonywanych na terenie miasta przez nieznanego sprawcę. W wyjaśnienie sprawy zaangażowani byli funkcjonariusze wszystkich pionów mieleckiej Policji. Wytypowali oni i w efekcie w sobotę zatrzymali dwóch 16-latków z Mielca, z których jeden okazał się sprawcą kradzieży i rozbojów.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na udowodnienie nieletniemu 4 rozbojów i 6 kradzieży torebek na tzw. „wyrwę”. Przestępczych czynów dokonywał przede wszystkim na os. Lotników i os. Kusocińskiego. Tylko w lutym dopuścił się 4 takich czynów. Ostatni miał miejsce w środę popielcową, kiedy na mieleckiej starówce, około godz. 18 zaatakował starszą kobietę idącą do kościoła.

Wczoraj w trakcie przesłuchania nieletni przyznał się do zarzucanych mu czynów. Nie jest wykluczone, że to nie wszystkie czyny, których się dopuścił. Policjanci cały czas pracują nad tą sprawą. Teraz nieletnim zajmie się sędzia rodzinny i to on zdecyduje o dalszych jego losach.

pad/KPP

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments