Zawarli trójporozumienie miast

Trójporozumienie podpisali Andrzej Ślęzak, Norbert Mastalerz i Jerzy Borowski. Fot. Bogdan Myśliwiec

TARNOBRZEG. Stalowa Wola, Sandomierz i Tarnobrzeg podpisały porozumienie społeczno-gospodarcze.

Prezydent Stalowej Woli – Andrzej Szlęzak, burmistrz Sandomierza – Jerzy Borowski i prezydent Tarnobrzega – Norbert Mastalerz podpisali się pod listem intencyjnym dotyczącym współpracy pomiędzy miastami, które reprezentują.

Na spotkaniu, które odbyło się w Sali Sejmowej Zamku Dzikowskiego, włodarze trzech sąsiadujących ze sobą miast podpisali dokument w sprawie współpracy na rzecz społeczno-gospodarczego rozwoju subregionu, nawiązującej do ideałów Centralnego Okręgu Przemysłowego.

– Liczymy na to, że podpisane porozumienie trzech miast leżących na terenie dwóch województw spowoduje, że będziemy bardziej atrakcyjni z punktu widzenia różnych projektów składanych do nowego Programu Operacyjnego Rozwoju Polski Wschodniej. To, co nas łączy, to na pewno infrastruktura drogowa i transport publiczny. Drugie zagadnienie to zabytki, promocja i turystyka – mówi Norbert Mastalerz, prezydent Tarnobrzega.

Jak podkreśla prezydent Mastalerz, wszystkie trzy miasta dostrzegają szanse, jakie m. in. daje współpraca ponadlokalna w kontekście polityki spójności Unii Europejskiej. Dlatego w ramach podpisanego listu intencyjnego włodarze tych miast postanawiają m. in. sprzyjać integrowaniu się społeczności i środowisk lokalnych, rozwojowi kapitału ludzkiego oraz postanawiają wspierać inicjatywy prowadzące m. in. do poprawy jakości życia mieszkańców. Współpraca ma obejmować także przygotowywanie projektów partnerskich związanych z promocją i rozwojem obszaru funkcjonalnego na terenach wyznaczonych przez granice historycznego obszaru Centralnego Okręgu Przemysłowego.

Małgorzata Rokoszewska

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o