Zawodowcy pilnie poszukiwani

Uczniowie zawodów lotniczych (technik mechanik, mechanik lotniczy i technik awionik) na zajęciach z eksploatacji statków powietrznych. Fot. Archiwum Zespołu Szkół Mechanicznych

RZESZÓW. Salon Edukacji Zawodowej i Technicznej.

Tytuł magistra przed nazwiskiem (np. absolwenta kierunków humanistycznych) nie daje dziś gwarancji zatrudnienia. Pracodawcy poszukują obecnie wyspecjalizowanych pracowników z doświadczeniem zawodowym. Chętnie zatrudniają absolwentów uczelni wyższych o kierunkach technicznych oraz absolwentów techników i szkół zawodowych.

26 i 27 kwietnia w Rzeszowie przy al. Kopisto 1 osiem szkół zawodowych zrzeszonych w Stowarzyszeniu Klaster organizuje targi zawodowe Salon Edukacji Zawodowej i Technicznej. Z imprezy mogą skorzystać absolwenci gimnazjów, którzy zastanawiają się, w jakich szkołach będą nadal się kształcić.

- W Salonie Edukacji Zawodowej i Technicznej uczniowie zaprezentują ofertę edukacyjną szkół podaną w atrakcyjnej formie i połączoną z prezentacjami artystycznymi – poinformował Mariusz Kapica, dyrektor Zespołu Szkół Mechanicznych w Rzeszowie. – Targi organizuje Stowarzyszenie Klaster Edukacji Zawodowej i Technicznej i należy do niego 6 szkół: Zespół Szkół Energetycznych, Zespół Szkół Mechanicznych, Zespół Szkół Elektronicznych, Zespół Szkół Samochodowych, Zespół Szkół Technicznych, Zespół Szkół Spożywczych i Centrum Kształcenia Praktycznego.

Celem stowarzyszenia są działania na rzecz  rozwoju sieci współpracy szkół ponadgimnazjalnych, wyższych uczelni i firm. Do października 2014 r. realizowany jest projekt pn. „Podkarpacie stawia na zawodowców”. Dzięki niemu placówki te mają szansę dostosować oferty kształcenia do potrzeb regionalnego rynku pracy.

and

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.