Zawodowcy pilnie poszukiwani

Uczniowie zawodów lotniczych (technik mechanik, mechanik lotniczy i technik awionik) na zajęciach z eksploatacji statków powietrznych. Fot. Archiwum Zespołu Szkół Mechanicznych

RZESZÓW. Salon Edukacji Zawodowej i Technicznej.

Tytuł magistra przed nazwiskiem (np. absolwenta kierunków humanistycznych) nie daje dziś gwarancji zatrudnienia. Pracodawcy poszukują obecnie wyspecjalizowanych pracowników z doświadczeniem zawodowym. Chętnie zatrudniają absolwentów uczelni wyższych o kierunkach technicznych oraz absolwentów techników i szkół zawodowych.

26 i 27 kwietnia w Rzeszowie przy al. Kopisto 1 osiem szkół zawodowych zrzeszonych w Stowarzyszeniu Klaster organizuje targi zawodowe Salon Edukacji Zawodowej i Technicznej. Z imprezy mogą skorzystać absolwenci gimnazjów, którzy zastanawiają się, w jakich szkołach będą nadal się kształcić.

– W Salonie Edukacji Zawodowej i Technicznej uczniowie zaprezentują ofertę edukacyjną szkół podaną w atrakcyjnej formie i połączoną z prezentacjami artystycznymi – poinformował Mariusz Kapica, dyrektor Zespołu Szkół Mechanicznych w Rzeszowie. – Targi organizuje Stowarzyszenie Klaster Edukacji Zawodowej i Technicznej i należy do niego 6 szkół: Zespół Szkół Energetycznych, Zespół Szkół Mechanicznych, Zespół Szkół Elektronicznych, Zespół Szkół Samochodowych, Zespół Szkół Technicznych, Zespół Szkół Spożywczych i Centrum Kształcenia Praktycznego.

Celem stowarzyszenia są działania na rzecz  rozwoju sieci współpracy szkół ponadgimnazjalnych, wyższych uczelni i firm. Do października 2014 r. realizowany jest projekt pn. „Podkarpacie stawia na zawodowców”. Dzięki niemu placówki te mają szansę dostosować oferty kształcenia do potrzeb regionalnego rynku pracy.

and

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o