Zawody balonowe już wkrótce

Z roku na rok balonowe zawody cieszą się coraz większą popularnością. Tym razem dodatkowe atrakcje jeszcze bardziej zachęcą publiczność do przybycia na nie. Fot. Autor

KROSNO. To największy rodzinny piknik w południowej Polsce.

Za ponad dwa tygodnie odbędą się w Krośnie XIII Międzynarodowe Górskie Zawody Balonowe, które będą rozgrywane w ramach Balonowego Pucharu Polski. Program imprezy jest interesujący i  z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. – Sądzę, że 13. edycja zawodów będzie szczęśliwa – mówił podczas konferencji prasowej Piotr Przytocki, prezydent Krosna.

Zawody rozpoczną się 27 bm. nie na Rynku, jak wcześniej planowano, lecz  na parkingu pod halą MOSiR-u, gdzie nastąpi uroczysta prezentacja załóg. – 28, 29 i 30 bm. jest przewidziane rozgrywanie konkurencji balonowych. Loty będą rano i wieczorem – mówił Zygmunt Jerzyk, dyrektor organizacyjny XIII MGZB. – Wszystkie popołudniowe starty odbywać się będą z lotniska. Będą rozgrywane dwa memoriały; jeden poświęcony patronce Fundacji Otwartych Serc – Bogusławie Nykiel – Ostrowskiej, a drugi – przyjacielowi  Fundacji, który zginął w katastrofie samolotu “CASA” – generałowi Jerzemu Piłatowi. Będą także wzloty balonem na uwięzi.

Codziennie atrakcyjne niespodzianki lotnicze

Ponadto na lotnisku stanie specjalny samochód, który pełni funkcję kina 5 D. To jedna z tegorocznych nowości. Natomiast w Art Kinie będzie można obejrzeć filmy z balonem w tle. 28 bm. zaplanowano konferencję transplantologiczną “Podziel się życiem”. – Jeszcze nie wiemy czy odbędzie się ona pod namiotem czy w sali tradycji lotniczych na lotnisku – mówiła Grażyna Więcek, wiceprezes FOS. 28 bm. zagra zespół Afromental, z kolei 29 bm. wystąpi Rudi Schuberth  i Wały Jagiellońskie oraz krośnianin Robert Rozmus. 30 bm. odbędzie się koncert Leon Hendrix Band, a 1 maja zagra zespół Blue Cafe. – Będą też koncerty zespołów dziecięcych i młodzieżowych z Krosna i z okolic – wyliczała dyr. RCKP, Dorota Cząstka. Specjalna kolejka będzie dowozić zwłaszcza dzieciaki na lotnisko i odwozić je z powrotem. Na teren imprezy nie będzie można wchodzić z alkoholem i ze zwierzętami.

Dodajmy, że w trakcie pikniku rozpoczną się obchody 100-lecia krośnieńskiego harcerstwa.

Wioletta Zuzak

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.