Zbieraj nakrętki, pomóż chorej Marysi chodzić!

Chora Marysia sporo czasu spędza w klinikach na badaniach i konsultacjach, a mimo to jest niezwykle radosnym niemowlakiem. Czytelnicy Super Nowości zaangażowali się w akcję pomocy dla dziewczynki, która cały czas trwa. Fot. Archiwum

KROSNO. Cały czas trwa akcja zbierania nakrętek. Pieniądze pozyskane z ich sprzedaży zostaną przeznaczone na leczenie półrocznej dziewczynki.

Historia kilkumiesięcznej Marysi Zawiszy z Krosna, o której napisaliśmy w jednym z wydań Super Nowości, poruszyła serca naszych Czytelników. Nie pozostali oni obojętni na nasz apel i spontanicznie zaangażowali się w akcję zbierania nakrętek. Efekt? – Dzięki naszej determinacji, a Państwa pomocy Marysia objęta jest  fachową, prywatną rehabilitacją, ma nowe ortezy na nóżki. Rozwija się świetnie – opowiada nam uradowana pani Agnieszka, mama dziewczynki. – Jednocześnie zwracamy się z wielką prośbą o kontynuowanie zbierania nakrętek. Będzie można je przynieść także na Rynek podczas trwania “Karpackich Klimatów”.

Marysia przyszła na świat 16 lutego 2012 roku w 36. tygodniu ciąży z rozszczepem kręgosłupa (była operowana w czwartej godzinie życia), wodogłowiem, zespołem Arnolda Chiariego, neurogennym pęcherzem, mielodysplazją, niedoczynnością tarczycy, przepukliną pachwinową (po operacji) i jelitową, zwichnięciem lewego biodra oraz stopami końsko-szpotawymi. Ważyła zaledwie 2400 g, mierzyła 46 cm. – Obie długo walczyłyśmy o życie – Marysia 5 dni, a ja 6 spędziłam na intensywnej terapii. Do dziś brzmią mi w uszach słowa lekarza wypowiadane podczas ciąży: “wszystko jest porządku” – a wcale nie było… – wspominała nam Agnieszka Zawisza.

Marysia przeszła pomyślnie kilka operacji.  Musi być pod stałą opieką specjalistów. – Badania, konsultacje, pobyty w szpitalu, rehabilitacja – tak mija dzień za dniem – mówi pani Agnieszka. – Nie ukrywam, że przeciwności nam nie brakuje. Ostatnio mamy spore kłopoty urologiczne, które jednak w niczym Marysi nie przeszkadzają, wciąż jest pogoda i obdarza nas słodkim uśmiechem – mówi.

Możesz jeszcze pomóc
– Codziennie  ktoś, choćby małą reklamówkę nakrętek, zostawia na przykład w Galerii Glass Studio Habrat przy Rynku 28. I choć jeszcze dużo nam brakuje do 5 ton, to worek do woreczka i uzbiera się… – wyraża nadzieję pani Agnieszka.

Organizatorzy Karpackich Klimatów, które odbędą się w dniach od 31 sierpnia do 2 września, także zaangażowali się w akcję. W sobotę (1.09) na Rynku od godz. 10 do 20 będzie można przynosić nakrętki do specjalnego namiotu z wagą, za pomocą której będą one ważone. Na tych, którzy przyniosą w ten dzień największą liczbę nakrętek czekają  miłe upominki. Główną nagrodą będzie urokliwy szklany statek ufundowany przez Galerię Glass Studio Habrat.

Ruszyła już internetowa strona Marysi, która jest dostępna pod adresem: www.marysienka.tio.pl. Dziewczynka ma także swoją stronę na Facebooku: www.facebook.com/MarysienkaZawisza.

Rodzice Marysi serdecznie dziękują wszystkim ludziom dobrej woli za okazaną pomoc. Liczą oczywiście na dalsze wsparcie.

Wioletta Zuzak

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Basia
Basia
8 lat temu

Proszę mi odpisać , czy jeszcze jest zbiórka nakrętek dla Marysi i gdzie je przywieźć?