Zbieraj nakrętki, wspomóż nieuleczalnie chore dzieci

RZESZÓW. Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci organizuje i namawia wszystkich do… zbierania nakrętek.

Zbierają dzieci z przedszkola, uczniowie w szkołach, “znajomi znajomych i przyjaciele…”. Przyłącz się to tej akcji także i Ty! – apeluje Monika Barłowska z Hospicjum. O co chodzi? – O zbieranie różnego typu nakrętek, zakrętek, kapsli, korków, wieczek i pokrywek, po napojach czy detergentach, przywiezieniu ich do nas i wspomożenie fundacji – mówi Barłowska.

Zbieranie nakrętek to wciąż jedna z najpopularniejszych akcji charytatywno – ekologicznych polegająca na łączeniu przyjemnego z pożytecznym. Co jednak hospicjum zrobi z tonami nakrętek? – Zebrany towar sprzedamy firmie recyklingowej, która przerobi je na surowiec wtórny (plastikowy granulat). W ten sposób zebrane odpady producent może przetworzyć na nowe zakrętki, opakowania, rury PCV czy obudowy komputerów. – mówi Barłowska. Co dalej? – Uzyskane w ten sposób pieniądze przekazane zostają z kolei na leczenie – leki, opatrunki medyczne, rehabilitację dzieci lub sprzęt specjalistyczny dla podopiecznych naszej Fundacji.

Hospicjum prosi o przekazywanie zebranych nakrętek w mocnych lub w podwójnych workach, aby uniknąć rozsypania. Nakrętki można przekazywać do hospicjum, po uprzednim kontakcie z biurem hospicjum: 17/853 48 18 lub z koordynatorem akcji – p. Moniką Barłowską, tel.: 662 288 538.

am

do “Zbieraj nakrętki, wspomóż nieuleczalnie chore dzieci”

  1. okk

    Nie rozumiem tej akcji. Jeśli chodzi o plastik to dlaczego nie zbierać także butelek i innych opakowań?

Skomentuj

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.