Zbierają pieniądze na ratowanie szkoły

Podczas imprezy “Party 2013” zorganizowanej w III LO odbył się m.in. kiermasz, a zebrane pieniądze przekazane zostaną na rzecz Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Sołonce. Fot. Archiwum III LO

RZESZÓW, SOŁONKA. Niepubliczna podstawówka została uratowana od likwidacji, ale potrzebuje wsparcia finansowego.

Po feriach do Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Sołonce (gm. Lubenia) przekazanych zostanie 1050 zł oraz materiały szkolne, w tym kolorowanki. Tyle pieniędzy zebrano podczas ubiegłotygodniowej imprezy karnawałowej “Party 2013”, którą zorganizowano w III Liceum Ogólnokształcącym w Rzeszowie. Akcja ta ma być wsparciem finansowym dla podstawówki w Sołonce.

Z inicjatywą wsparcia sołońskiej szkoły wyszła Maria Stępak , nauczycielka III LO, która pochodzi z Sołonki. Do akcji włączyli się wolontariusze, w tym studenci. Celem kampanii jest uratowanie szkoły – pomoc uczniom, rodzicom i nauczycielom.

– “Party 2013” to projekt, dzięki któremu organizatorzy mają nadzieję zebrać jak najwięcej pieniędzy na funkcjonowanie szkoły – powiedziała Paulina Tomoń (24 l.), koordynatorka akcji i absolwentka Uniwersytetu Rzeszowskiego. – Zorganizowaliśmy dyskotekę połączoną z koncertem. Za darmo zagrały zespoły Shaddai i Alike z Głogowa Małopolskiego oraz szkolna grupa muzyczna Instrumental Quartet. Dodatkową atrakcją było karaoke i loteria z z nagrodami. Dołączyli się też trzej sponsorzy.

Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Sołonce funkcjonuje od września ub. roku. Powstała dzięki inicjatywie mieszkańców, którzy założyli Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Sołonka “Solanka”. Gdyby rodzice nie wzięli sprawy w swoje ręce, to podstawówka zostałaby zlikwidowana. Władze gminy Lubenia postanowiły ją zamknąć, bo do placówki chodziło tylko 18 dzieci.

Zgodnie z przepisami, władze gminne przekazują pieniądze na szkołę prowadzoną przez stowarzyszenie. Rocznie na jednego ucznia trzeba wydać blisko 8 tys. zł, czyli prawie 144 tys. zł. Szkołę wspierają sponsorzy.

Mariusz Andres

do “Zbierają pieniądze na ratowanie szkoły”

 1. Janusz

  Świetna inicjatywa! Brawa

 2. rechotnik

  Przecietnie w szkole podstawowej pracuje ponad 20 nauczycieli.
  Fjnie teraz beda mieli, bo 18 uczniow i 20 kilku nauczycieli. To nawet mniej jak 1 uczen na nauczyciela.
  To trzeba jeszcze rzeznika zatrudnic zeby ciupal uczniow na kawalki dla kazdego nauczyciela ! He he he

 3. kaja

  Chwalą dla zespolow ze znaleźli czas na taka akcje i zagrali za darmo :)

 4. natka

  Co ty chcesz czlowieku zawsze to cos … Brawo dla uczniów za inicjatywę i III LO za udostepnienie szkoly

 5. administrator

  Ciekawe kto zaplaci pobory nauczycielom ? A stolowka szkolna ?
  I to wszystko za te 1050 zlotych ?

 6. Paulina P.

  powodzenia w zbieraniu funduszy!!!

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.