Zbierają podpisy na parkingi dla kobiet ciężarnych

- Jeszcze myślimy nad innym rozwiązaniem – mówił Marek Poręba. – Żeby grupa posłów złożyła ten projekt do sejmu, ale mamy nadzieję, że zbierzemy wystarczającą liczbę podpisów. Fot. Wit Hadło

PODKARPACIE. Żeby móc złożyć obywatelski projekt do sejmu potrzeba 100 tys. podpisów.

– Do tej pory zebraliśmy 7 tys. podpisów – mówi Marek Poręba, dyrektor WORD-u. – Na okres Wszystkich Świętych przerwaliśmy akcję, ale wrócimy do tego i wciąż będziemy zbierać. Cały czas dostajemy też sygnały np. z Wrocławia, Poznania czy Gdyni, że również w tych miejscowościach mieszkańcy będą się podpisywać pod naszą akcją – dodaje. – Formujemy komitet społeczny, a potem zgłosimy nasz pomysł do sejmu.

Do akcji prawnego uregulowania kwestii tworzenia miejsc parkingowych dla kobiet ciężarnych przyłączył się również Urząd Miasta Przemyśl. Powstaną tam parkingi oznaczone opatentowanym już znakiem kobiety z brzuszkiem na niebieskim tle, a także odbędzie się zbieranie podpisów.

Na parkingu oznaczonym tym znakiem będą mogły parkować kobiety od 10 tygodnia ciąży. Dokumentem uprawniającym ma być karta ciąży wydana przez lekarza.

Uprzywilejowanie wygaśnie w miesiąc po planowanym terminie porodu. Miejsce parkingowe według założeń ma przysługiwać nawet wówczas, gdy kobieta ciężarna będzie jedynie pasażerem. Miejsce dla ciężarnych znajduje się już m.in. przed Urzędem Wojewódzkim i WORD-em.

bsz

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
stenkaArchimedes Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
stenka
Gość
stenka

Głupota urzędników nie zna granic… ponadto, ta głupota nas wszystkich bardzo bardzo dużo kosztuje ..Gdy byłam w ciąży, zawsze zatrzymywałam się na parkingu dla niepełnosprawnych i gdybym jeszcze kiedyś w takim stanie była, będę też z tego parkingu korzystać. A niech mi stróż prawa udowodni, że będąc w ciąży jestem ” pełnosprawna „..Proponuję wszystkim kobietom w ciąży korzystać z parkingów dla niepelnosprawnych, a urzędnikom proponuję rozpowszechnić tylko w środkach masowego przekazu stosowną informację o takiej możliwości. Ot i cała filozofia..Już kiedyś interweniowałam w tym temacie kiedy usłyszałam o tym w radio. Myślałam, że ktoś coś zrozumiał…niestety temat powraca.Trochę rozsądku –… Czytaj więcej »

Archimedes
Gość
Archimedes

Jak sie nic nie robi w pracy to robi sie niepotrzebny raban aby sie wykazac ze sie cos robi.
LENIWE urzedniki wezcie sie za prace to nie bedzie potrzeba robic sensacji jako ze miejsca dla osob niepelnosprawnych moga byc takze uzywane przez kobiety ciezarne.
W miescie w ktorym mieszkam na parkingach obok supermarkietow sa specjalne miejsca parkingowe o poszerzonym areale dla inwalidow i matek z wozkami dzieciecymi. Sa dwa znaki namalowane jeden obok drugiego. Nie ma z tego powodu ZADNYCH SENSACJI !
Normalne zycie i nic poza tym.