Zbierają podpisy pod referendum emerytalne

Wolontariusze na rzeszowskich ulicach zbierali podpisy w sprawie przeprowadzenia referendum dotyczącego wydłużenia wieku emerytalnego. Fot. Wojciech Preisner

RZESZÓW. Sprzeciwiają się pracy do 67 lat.

Wolontariusze na rzeszowskich ulicach zbierają podpisy pod referendum w sprawie wieku emerytalnego. Dotąd akcję tę przeprowadzali działacze NSZZ “Solidarność”, teraz dołączyli politycy SLD. Ci ostatni na Podkarpaciu zebrali 30 tys. podpisów i mają nadzieję, że do końca tego tygodnia będzie ich jeszcze więcej.

- To kolejny cud Donalda Tuska – mówił na rzeszowskim rynku Tomasz Kamiński, poseł SLD. – Dwa tygodnie temu moje biuro poselskie odwiedził pan Wojciech Buczak, przewodniczący Regionu Rzeszowskiego NSZZ “Solidarność” i podjęliśmy wspólną decyzję, że razem będziemy działać w sprawie złożenia wniosku o referendum dotyczącego wieku emerytalnego. “Solidarność” już zebrała 1,5 mln podpisów i nawet jeżeli ten związek zawodowy złoży do Sejmu taki wniosek, to posłowie SLD ponad podziałami go poprą.

W sumie SLD zamierza zebrać 500 tys. podpisów za przeprowadzeniem referendum w sprawie wieku emerytalnego. Jest szansa, że za dwa tygodnie taki wniosek mógłby wpłynąć do Sejmu i posłowie głosowaliby za takim rozwiązaniem. Pomysłodawcy referendum domagają się go, bo uważają, że obywatele mają prawo wypowiedzieć się w tak istotnej dla nich sprawie, a rząd powinien wysłuchać jakie mają zdanie w tej kwestii.

Mariusz Andres

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.