Zbiórka, jakiej nie było

TARNOBRZEG. Golec uOrkiestra pomogła zebrać 24 tysiące złotych dla trójki chorych tarnobrzeżan

Golec uOrkiestra i mega jasełka z 250 aktorami były ostatnim, trzecim etapem zbiórki pieniędzy dla dwójki niepełnosprawnych dzieci i 33-letniej tarnobrzeżanki zmagającej się z nowotworem. Dzięki akcji „Kolędowanie dla bliźniego” zebrano 41 tysięcy złotych.

Akcja, której pomysłodawcą jest ks. Dariusz Hamera z Tarnobrzega miała trzy odsłony. Na początku stycznia, dwukrotnie wystawiono gigantyczne jasełka. Musicalową produkcję, w której udział wzięło około 250 osób oglądnęły setki tarnobrzeżan. 30 stycznia, finał zbiórki uświetniła grupa Golec uOrkiestra. Radości i emocji było jeszcze więcej.

Na hali Ośrodka Sportu i Rekreacji trudno było o wolne miejsce. Na koncert górali z Milówki przybyło ponad 2 tysiące osób i wszyscy, niezależnie od wieku bawili się tego popołudnia doskonale.

Prócz wspaniałej muzyki i inscenizacji, którą niektórzy widzieli już trzeci raz, przeprowadzono wiele konkursów i licytacji, z których dochód także przeznaczono dla bohaterów zbiórki

Tarnobrzeżanie nie zawiedli zmagających się z walką o zdrowie i życie Michała Czajki, Krzysia Wojsy i Anety Dul. Podczas dwóch pierwszych przedstawień zebrano odpowiednio 17 tysięcy złotych. Podczas zabawy z Golec uOrkiestra kolejne 24 tysiące.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyniku zbiórki. Dla chłopców zakupimy z tych pieniędzy sprzęt rehabilitacyjny, pani Aneta otrzyma pomoc finansową. Część pieniędzy przekażemy dla innych dzieci, które oczekują w kolejce po pomoc – mówi ks. Dariusz Hamera. – Wszystkim chciałbym bardzo podziękować i zapewnić, że akcja będzie kontynuowana. Już niedługo zaczniemy przygotowywać się do „Niedzieli Palmowej dla bliźniego”. Zapewniam, że atrakcji znowu nie zabraknie.

Jedną z większych atrakcji podczas niedzielnego koncertu była licytacja gabinetu prezydenta Tarnobrzega. Najwięcej, bo 1200 zł zaoferował za dzień w tym gabinecie Tadeusz Zych, były przewodniczący Rady Miasta i szef firmy „SantaEko”.

Małgorzata Rokoszewska

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments