Zbiórka nakrętek na finiszu. “Dobijamy” do 5 ton!

Pieniądze pozyskane ze sprzedaży plastikowych nakrętek zostaną przeznaczone na leczenie małej Marysi Zawiszy z Krosna. Zostanie także zakupiony specjalny fotelik samochodowy dla dziewczynki. Fot. archiwum rodzinne

KROSNO. Wielki sukces akcji pomocy dla chorej Marysi, w którą zaangażowali się miedzy innymi Czytelnicy Super Nowości.

Historia małej Marysi Zawiszy z Krosna, o której pisaliśmy niejednokrotnie na łamach Super Nowości, poruszyła serca wielu naszych Czytelników. Choć nie tylko ich. W niedzielę, 21 października o godz. 18.20 w telewizyjnej “Jedynce” został wyemitowany charytatywny odcinek znanego i lubianego programu muzycznego – prowadzonego przez Roberta Janowskiego – “Jaka to melodia?”. Specjalnie dla chorej Marysi zagrali dziennikarze Radia Złote Przeboje. Wygrana – 13 tys. 750 zł – zostanie przeznaczona na dalsze leczenie dziewczynki. Cały czas trwa akcja zbierania plastikowych nakrętek.

Przypomnijmy, że Marysia przyszła na świat 16 lutego w 36. tygodniu ciąży z rozszczepem kręgosłupa (była operowana w czwartej godzinie życia), wodogłowiem, zespołem Arnolda Chiariego, neurogennym pęcherzem, mielodysplazją, niedoczynnością tarczycy, przepukliną pachwinową (po operacji) i jelitową, zwichnięciem lewego biodra oraz stopami końsko-szpotawymi. Ważyła zaledwie 2400 g, mierzyła 46 cm. – Obie długo walczyłyśmy o życie – Marysia 5 dni, a ja 6 spędziłam na intensywnej terapii. Do dziś brzmią mi w uszach słowa lekarza wypowiadane podczas ciąży: “wszystko jest w porządku” – a wcale nie było – wspominała Agnieszka Zawisza, mama Marysi.

Marysia rozwija się świetnie
Dziewczynka skończyła 8 miesięcy. Przeszła pomyślnie kilka operacji.  Jest pod stałą opieką lekarzy specjalistów. – Rozwija się świetnie. Często się śmieje, jest niezwykle pogodnym dzieckiem, choć bywa, że czasami płacze – uśmiecha się pani Agnieszka.

– Badania, konsultacje, pobyty w szpitalu, rehabilitacja – tak mija nam dzień za dniem –mówi mama Marysi. – Wkrótce będzie wiadomo, czy córeczka przejdzie kolejną operację stópek – informuje.

Nasi Czytelnicy nie odmówili pomocy
Leczenie Marysi jest nader kosztowne. Dlatego, aby pozyskać pieniądze na ten cel,  zorganizowano akcję zbierania plastikowych nakrętek. Nasi Czytelnicy nie pozostali obojętni na nasz apel i spontanicznie włączyli się w akcję pomocy dla malutkiej dziewczynki.  Efekt? – Choć początkowo wydawało się, że może się nie udać, to jednak jest wielki sukces. Nakrętek jest coraz więcej – “dobijamy” już do 5 ton! – cieszy się pani Agnieszka. – Wszystkim z całego serca dziękujemy za okazaną pomoc i dobre słowo – dodaje.

Uwaga na oszustów
Ostatnio dotarły do nas informacje, że jacyś ludzie chodzą po mieście od domu do domu i zbierają pieniądze rzekomo na leczenie Marysi. – Te pieniądze do nas nie trafiają. A ci ludzie to po prostu oszuści, którzy żerują na naszym nieszczęściu – mówi wprost Agnieszka Zawisza. – Nigdy nie braliśmy udziału w takich akcjach i nie będziemy się w nie angażowali – zaznacza.

Gdzie można przynieść nakrętki?
Nakrętki można zbierać i przynosić do Galerii Glass Studio Habrat – Rynek 28, do Zespołu Szkół Muzycznych, ul. Paderewskiego 7. – Można jest przynieść także do naszego mieszkania przy ul. Baczyńskiego 37 e – dodaje mama Marysi.

Wioletta Zuzak

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.