Zbliża się zima – podnośniki koszowe w pełnej gotowości

Rozpoczyna się grudzień, a to, przynajmniej w teorii, zimowy miesiąc, który powinien obfitować w śnieg, sople lodu, mroźną pogodę. Zimy w Polsce są od lat bardzo mało zimowe, ale to nie zwalnia z obowiązku bycia przygotowanym na każdą pogodę. Mamy tutaj na myśli zarządców budynków różnego typu, którzy muszą dbać o regularne usuwanie śniegu i sopli. Pomocne w tym będą podnośniki koszowe.

Obowiązek odśnieżania dachów i strącania sopli

Prawo budowlane wyraźnie określa obowiązki właścicieli czy zarządców budynków w kwestii zimowych prac związanych ze śniegiem i soplami lodu. Każda osoba odpowiedzialna za budynki, czy to mieszkalne czy przemysłowe, musi zadbać o to, by zimową porą strącać sople i usuwać nagromadzony na dachu śnieg. Ma to przede wszystkim związek z kwestiami bezpieczeństwa.

Z pewnością wiele osób pamięta historię centrum handlowego, którego dach się zawalił z powodu dużej ilości śniegu. Doprowadziło to do naprawdę tragicznych skutków.

Nadzór budowlany i straż miejska przywiązują bardzo dużą wagę do wypełniania obowiązku odśnieżania dachów i strącania sopli. Niewywiązywanie się z takiego zadania grozi otrzymaniem mandatu, a w przypadku obiektów takich jak centra handlowe, grozi to nawet zamknięciem obiektu i wyłączeniem go z użytku do odwołania.

Podnośniki koszowe – zimową porą

Przy realizowaniu obowiązku usuwania śniegu i strącania sopli warto wykorzystać podnośniki koszowe. Gwarantują one bezpieczniejszą pracę, zgodnie z wymaganiami BHP. Pracownik, który posiada uprawnienia do pracy na dachach i do strącania sopli, może wykonywać swoje zadania bezpieczniej z poziomu kosza osobowego podnośnika koszowego.

Firmy, które oferują swoim klientom wynajem podnośników koszowych, zimową porą otrzymują naprawdę wiele zleceń, a nawet mają podpisaną stałą współpracę z wieloma zarządcami budynków. Według statystyk jednej z firm, która oferuje podnośniki koszowe w Warszawie, w miesiącach zimowych ponad połowa zleceń to te, które dotyczą usuwania śniegu z dachów i strącania sopli. Oczywiście mowa o miesiącach z prawdziwą zimą, gdy faktycznie sypie śnieg.

Podnośniki koszowe są doskonałe do wielu prac wysokościowych. Ich stosowanie podnosi poziom bezpieczeństwa, ale również zapewnia wygodę pracy. Dużo łatwiej i bezpieczniej wykonywać zadania pracownikom, którzy mogą polegać na solidnej podporze w postaci kosza osobowego z odpowiednimi zabezpieczeniami.

Więcej informacji: https://www.podnosimy.pl/wynajem-podnosnikow/

Cennik wynajmu podnośników koszowych

Jakie są koszty wynajmowania podnośnika koszowego do prac związanych z usuwaniem śniegu i lodu z dachów? Każdorazowo cennik podnośników koszowych ustalany jest indywidualnie z klientem. Koszty realizacji usług zależą od wielu czynników, takich jak chociażby lokalizacja wykonywanego zlecenia, wielkość zastosowanego podnośnika, czas i odległość dojazdu podnośnika koszowego. Bardzo ważne jest więc, by porozmawiać z dyspozytorem firmowym i przedstawić jak najwięcej szczegółów dotyczących prac do wykonania. Dzięki temu firma będzie mogła dokonać odpowiedniej wyceny i przedstawić warunki współpracy. Warto pamiętać, że gdy zima dopisze, firmy od podnośników koszowych mają pełne ręce pracy, więc znalezienie podnośnika koszowego wraz z doświadczonym operatorem „na już” może być bardzo trudne.

Polecamy już teraz rozglądać się za dobrymi firmami, które oferują wynajem podnośników koszowych, ponieważ zima może zaskoczyć! W tym roku nie spodziewamy się srogiej zimy, ale z pogodą jest często tak, jak z kobietami – nigdy nie przewidzisz kiedy nastąpi zwrot akcji o 180 stopni.

Źródło: https://www.podnosimy.pl/

Artykuł partnera