Zdanie mieszkańców zaczyna się liczyć dla prezydenta?

Tak mieszkańcy protestowali w marcu przed ratuszem w sprawie kontrowersyjnej budowy drogi do Dworzyska. Fot. Autor

RZESZÓW. Prezydent Ferenc postanowił spotkać się z protestującymi przeciw budowie czteropasmowej drogi pod oknami ich domów

Mieszkańcy osiedli Baranówka, Miłocińska i Przybyszówka, którzy protestują przeciw budowie czteropasmowej drogi przez środek osiedli w końcu doczekali się spotkania z prezydentem Tadeuszem Ferencem. – Wielokrotnie proponowaliśmy prezydentowi spotkanie. Dwa razy to już umówione zostało przełożone – mówi Wojciech Fus z osiedla Baranówka. Tym razem się udało.

Jak się dowiedzieliśmy, w środę prezydent zaproponował mieszkańcom, aby wybrali kilku swoich przedstawicieli i wspólnie z pracownikami Biura Rozwoju Miasta Rzeszowa opracowali najlepszą dla obu stron trasę przebiegu drogi. Przypomnijmy, że mieszkańcy nie chcą, aby droga do specjalnej strefy ekonomicznej w Dworzysku przebiegała pod oknami ich domów. Od kilku miesięcy wskazują (a raczej próbują) urzędnikom, że mogłaby być puszczona wzdłuż torów, gdzie są puste tereny. – Ciekawe jest to, że wcześniej mówili, że droga będzie prowadziła do Dworzyska, a teraz pojawił się nowy wątek: że będzie prowadziła do nowego wielotysięcznego osiedla na Przybyszówce – dodaje Fus.

Przeczytaj pełny tekst artykułu w papierowym wydaniu Super Nowości

Ewelina Nawrot

do “Zdanie mieszkańców zaczyna się liczyć dla prezydenta?”

  1. gal-

    Panie Tadziu troszkę kaski poszukać w kieszenie , może troszkę od firm które wykupią parcele w strefie i wybudować drogę na wzór amerykańskiego Bostonu pod powierzchnią ziemi , schować ją jak metro> W niektórych państwach się da to może i w naszym Rzeszowie . Wtedy wilk będzie syty i owca cała..

  2. Jan

    Kibicuje Wam Mieszkańcy . Trzymajcie swego , niech Prezydent wie , że ludzie chcą mieć wpływ na to co się dookoła nich dzieje. No ale jak wszyscy urzędnicy UM boją się cokolwiek powiedzieć bo fotel zniknie, to efekty są…

Skomentuj

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.