Zdanie mieszkańców zaczyna się liczyć dla prezydenta?

Tak mieszkańcy protestowali w marcu przed ratuszem w sprawie kontrowersyjnej budowy drogi do Dworzyska. Fot. Autor

RZESZÓW. Prezydent Ferenc postanowił spotkać się z protestującymi przeciw budowie czteropasmowej drogi pod oknami ich domów

Mieszkańcy osiedli Baranówka, Miłocińska i Przybyszówka, którzy protestują przeciw budowie czteropasmowej drogi przez środek osiedli w końcu doczekali się spotkania z prezydentem Tadeuszem Ferencem. – Wielokrotnie proponowaliśmy prezydentowi spotkanie. Dwa razy to już umówione zostało przełożone – mówi Wojciech Fus z osiedla Baranówka. Tym razem się udało.

Jak się dowiedzieliśmy, w środę prezydent zaproponował mieszkańcom, aby wybrali kilku swoich przedstawicieli i wspólnie z pracownikami Biura Rozwoju Miasta Rzeszowa opracowali najlepszą dla obu stron trasę przebiegu drogi. Przypomnijmy, że mieszkańcy nie chcą, aby droga do specjalnej strefy ekonomicznej w Dworzysku przebiegała pod oknami ich domów. Od kilku miesięcy wskazują (a raczej próbują) urzędnikom, że mogłaby być puszczona wzdłuż torów, gdzie są puste tereny. – Ciekawe jest to, że wcześniej mówili, że droga będzie prowadziła do Dworzyska, a teraz pojawił się nowy wątek: że będzie prowadziła do nowego wielotysięcznego osiedla na Przybyszówce – dodaje Fus.

Przeczytaj pełny tekst artykułu w papierowym wydaniu Super Nowości

Ewelina Nawrot

do “Zdanie mieszkańców zaczyna się liczyć dla prezydenta?”

  1. gal-

    Panie Tadziu troszkę kaski poszukać w kieszenie , może troszkę od firm które wykupią parcele w strefie i wybudować drogę na wzór amerykańskiego Bostonu pod powierzchnią ziemi , schować ją jak metro> W niektórych państwach się da to może i w naszym Rzeszowie . Wtedy wilk będzie syty i owca cała..

  2. Jan

    Kibicuje Wam Mieszkańcy . Trzymajcie swego , niech Prezydent wie , że ludzie chcą mieć wpływ na to co się dookoła nich dzieje. No ale jak wszyscy urzędnicy UM boją się cokolwiek powiedzieć bo fotel zniknie, to efekty są…

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.